MAMY LAUREATÓW !!!
Z przyjemnością ogłaszamy, iż dwie uczennice klas III gimnazjum zdobyły tytuł laureata w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Paula Siegieńczuk z kl. 3a została laureatką Konkursu Polonistycznego, a Zuzanna Bielawa z kl. 3b Konkursu Języka Niemieckiego. Przed każdą z uczennic otworem stoi wybrana szkoła ponadgimnazjalna.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacji!
Wizyta we WłoszechW dniach 18 - 24.03.2018 r. grupa gimnazjalistów z TTC, biorących udział w realizacji projektu
pt. "Wyobraź sobie lepszy świat" w ramach programu Erasmus+, wraz z opiekunami wyjechała do włoskiej szkoły partnerskiej w Campobasso.
Podróż rozpoczęła się we wiosennym Rzymie, co stało okazją do zwiedzenia Wiecznego Miasta. Na naszym szlaku znalazły się wszystkie "must see" - Colosseum, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi oraz Watykan. Kolejnym etapem była tygodniowa wizyta w Campobasso. W czasie jej trwania poznaliśmy nie tylko regionalne tradycje, kuchnię oraz język, ale również atrakcje samej miejscowości i jej okolic. Widzieliśmy m.in. Castel San Vincenzo, Colli al Volturno, stanowiska archeologiczne i paleontologiczne, manufakturę dzwonów w Agnone oraz fabrykę makaronu "La Molisana", gdzie nauczyliśmy się ręcznie wyrabiać makaron oraz rozpoznawać ten najlepszej jakości. Gospodarze pokazali nam również hałaśliwe miasto Neapol, w którym mieliśmy okazję próbować oryginalnej pizzy Margherita w miejscu jej narodzin.
Wizyta we Włoszech przyniosła dużo wrażeń i na pewno długo pozostanie w pamięci jej uczestników. W maju kolejne spotkanie z naszymi zagranicznymi partnerami - tym razem w hiszpańskim El Perello.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w IV edycji konkursu fotograficznego "Wiosna w obiektywie". Nie trać czasu, chwyć za aparat i ciesz się pięknem przyrody. Przyślij maksymalnie dwa zdjęcia o tematyce wiosennej na adres Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. Życzymy udanych ujęć i miłej zabawy w plenerze.

Karta informacyjna

Regulamin

W dniu 5 marca piłkarki nożne z Gimnazjum nr 6 wzięły udział w "XI turnieju o Puchar Dyrektora ZSB". Dziewczęta rozegrały pięć spotkań, zajęły II miejsce w turnieju, ulegając tylko drużynie z Przecławia. Zdobyły puchar i pamiątkowe medale. Aleksandra Filasek z kl. II b została wybrana najlepszym obrońcą turnieju, za co otrzymała statuetkę i dyplom.

Galeria

PROJEKT EDUKACYJNY "Bezpieczni pod żaglami"

W ostatnią sobotę, 3 marca żeglarze z TTC i Gimnazjum nr 6 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Bezpieczni pod żaglami". W ramach projektu uczestnicy mięliokazję praktycznie ugruntować wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przed lekarskiej przy użyciu defibratora AED.Dowiedzieli się również, w jaki sposób zabezpieczyć poszkodowanego przy użyciu deski BOARD RESCUE, który wpadł do wody z burty jachtu, mieli też okazję zapoznać się zasadami udzielania pomocy i transportu przy użyciu deski stabilizującej oraz kołnierza stabilizującego. W trakcie szkolenia w basenie poznali i przećwiczyli metody holowania.

Galeria


Lekcja w kinie? Czemu nie!

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili Multikino Szczecin, aby uczestniczyć w "Lekcji w kinie" zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Podczas wykładu widzowie przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem, odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów, zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter. Duże wrażenie wywarła wizualizacja świata bez Internetu - wielu z nas uświadomiło sobie, jak ważną rolę w życiu współczesnych ludzi odgrywa sieć. Wizytę w progach X muzy zakończyła projekcja filmu "Painkillers. Lek na całe zło", który otrzymał Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Krakowie. Tematyka, nawiązująca do poszukiwania własnych korzeni i tożsamości oraz relacji w rodzinie, jak najbardziej wpisuje się w problemy współczesnych nastolatków.


23 lutego uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Festiwalu Naukowym E(x)plory. Podczas niego mieliśmy okazję poznać zasadę zachowania pędu i sprawdzić, dlaczego jest ona tak ważna w jeździe figurowej na lodzie. Poznaliśmy też koło Newtona, dowiedzieliśmy się, na czym polegają iluzje optyczne oraz jak można wiarygodnie "zmierzyć" zapach . Prowadzący opowiedzieli nam także o prehistorycznych zwierzętach latających
i wielkim szybującym odkryciu polskich paleontologów z Opolszczyzny. Natomiast podczas wykładu o dronach dowiedzieliśmy się między innymi o technicznych rozwiązaniach, które już niedługo pozwolą systemom bezzałogowym bezpiecznie współdzielić przestrzeń powietrzną z pasażerskimi samolotami. Ale to nie koniec, bo podczas warsztatów stworzyliśmy hydrauliczne ramię robota z kartonów i strzykawek, czy też za pomocą mikroskopów szukaliśmy atomów i komórek. Na pewno część eksperymentów będziemy mogli powtórzyć
w domu.

Galeria

WALENTYNKI

14 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły świętowali walentynki. Samorząd Uczniowski, jak co roku, przygotował pocztę walentynkową. Można było więc napisać kilka miłych słów i posłać je do ukochanej lub wyjątkowo lubianej osoby. Tego mroźnego dnia niejedno serce zostało rozgrzane przez miłosny liścik. Wyjątkowość święta podkreśliły czerwone stroje uczniów i nauczycieli.


POŁOWINKI
W piątek 9 lutego 2018r. odbyły się w naszej szkole ostatnie połowinki - bal uczniów klas drugich wygaszanego obecnie Gimnazjum nr 6. Spotkaliśmy się, by wspólnie uczcić półtora roku ciężkiej pracy oraz z przytupem wejść w kolejny etap wytężonej nauki .
Piękne suknie, odprasowane koszule, błyszczące buty oraz gustowne fryzury zadawały szyku podczas wspólnej zabawy. Nie było końca tańcom, zaś w chwilach wytchnienia sprawdzaliśmy się w się wielu konkursach,
m.in. w konkursie z krzesełkami, tańcu z balonami, pantomimie, odgadywaliśmy tytuły piosenek po ich pierwszych dźwiękach. Wybrano też króla i królową balu, którymi zostali Nikola Dąbrowska z kl. II a oraz
Maciej Filoda z kl. II d. Faworytów było wielu, ale to oni okazali się najlepsi.
Czas wspólnych pląsów umilały nam rozmowy przy szwedzkim stole, na którym przeważały słodkości. Gdyby nie ograniczenie czasowe, zabawa trwałaby zapewne do białego rana.

GaleriaWigilia Szkolna
Świętowanie Bożego Narodzenia nasza szkoła rozpoczęła 21 grudnia 2017 roku. Uczniowie technikum i gimnazjum wspólnie z nauczycielami przygotowali jasełka oraz poczęstunek wigilijny. W szkole zapachniało świeżą choinką, cynamonem i tajemnymi ingrediencjami użytymi do potraw. Nasze oczy cieszyły dekoracje na korytarzu i w klasach, a gości witała duża choinka udekorowana wykonanymi przez uczniów bombkami, w których kryją się uśmiechy i dobre życzenia. Wesołych świąt życzymy, wesołych świąt...

Galeria
Iskierka radości ma już 17 lat!


PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI - SZCZECIŃSKIE SZKOŁY POTRZEBUJĄCYM
to akcja szeroko propagująca ideę pomocy wśród wielu szczecińskich placówek oświatowych. Już od siedemnastu lat uczniowie szkół i przedszkoli podejmują działania, dzięki którym można pomóc najbardziej potrzebującym.
Do Iskierki włączyli się również uczniowie naszej szkoły. Nie mogło więc nas zabraknąć na tradycyjnej inauguracji akcji w Galerii Kaskada. Chłopcy klas trzecich gimnazjum oraz ich opiekun - pani Aleksandra Zielińska zaprezentowali swoje taneczne i teatralne umiejętności, wykonując utwór z filmu Boba Fosse’a Cabaret - „Money”. Występ rozbawił publiczność, a młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami!

Zawodowe selfie14 listopada 2017 r. klasy gimnazjalne TTC po raz kolejny odwiedziły mury Technoparku Pomerania. W ramach edukacji zawodowej uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których tworzyli różnorodne profile zawodowe, określając potrzebne w danej dziedzinie kompetencje miękkie i cyfrowe. Podczas pracy zespołowej mieli również możliwość sprawdzenia się w różnych rolach - lidera grupy czy wykonawcy projektu.

Galeria
Dla NIepodległejW naszej szkole świętowaliśmy dzisiaj, 9.11.2017 r., po raz drugi organizując koncert pieśni patriotycznych, Święto Niepodległości.
Uczniowie gimnazjum i technikum przygotowali wybrane utwory, okraszając je elementami teatralnymi lub projekcją filmową. Nasi nauczyciele również stanęli na wysokości zadania, śpiewając - nomen omen ;) „My, Pierwsza Brygada…”. Wszystkie występy przyjmowaliśmy z uśmiechem i łezką wzruszenia w oku. Jednak największe emocje wzbudził występ zaproszonych gości – przedszkolaków z zaprzyjaźnionej „Strefy Malucha”- cudowne wykonanie wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” z 1912 r., bardziej znanego jako „Kto ty jesteś? Polak mały…”, oraz zaśpiewanie piosenki „Przybyli ułani…”. Dziękujemy wszystkim dzieciom za chęci oraz serce włożone w pracę nad interpretacją. Mamy nadzieję, że za rok również uświetnią naszą uroczystość. Nie od dziś wiadomo, że koncerty z okazji Dnia Niepodległości to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu oraz uświadomienie sobie faktu, że jesteśmy wspólnotą w szerokim tego słowa znaczeniu: częścią małej ojczyzny - osiedla, dzielnicy, społeczności szkolnej i - po prostu Polakami żyjącymi w wolnym kraju.

Galeria

KROKUSOWA REWOLUCJA W TTC7 listopada do Technikum Technologii Cyfrowych zawitała Krokusowa Rewolucja. Uczniowie klasy 1 TA2 wyposażeni przez organizatorów przedsięwzięcia w specjalistyczny sprzęt z zapałem przyłączyli się do akcji, dzięki której już od sześciu lat Szczecin w wielu miejscach zdobią kolorowe krokusowe kobierce. Pierwszy tysiąc cebulek młodzież technikum posadziła wraz z pracownikami Technoparku wzdłuż ulicy Cyfrowej, kolejny na trawnikach przy budynku szkoły. Zapewne wiosną kwitnące krokusy dodadzą uroku najbliższemu otoczeniu technikum, ciesząc oko uczniów, pracowników i przechodniów.
Erasmus+ "Wyobraź sobie lepszy świat"W dniach 1 - 7.10.2017 r. w Technikum Technologii Cyfrowych gościliśmy uczestników wymiany młodzieży w ramach europejskiego programu Erasmus+.
Sześcioro uczniów z hiszpańskiej malowniczej miejscowości El Perello oraz sześcioro licealistów z włoskiego historycznego miasteczka Campobasso wraz ze swoimi opiekunami i uczniami naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach poświęconych zagadnieniom zrównoważonej gospodarki.
Tygodniowy pobyt naszych gości obfitował w liczne spotkania i wyjazdy. Uczestnicy programu pt. "Wyobraź sobie lepszy świat" wizytę w szkole rozpoczęli od wspólnie przygotowywanego śniadania w formacie znanego programu Masterchef. Zadaniem uczniów było przyrządzenie dań wg konkretnych wytycznych z uwzględnieniem poziomu wartości odżywczych. Należało wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną, lecz również umiejętnościami kulinarnymi.
Tego samego dnia na pokładzie Kapitana Cook'a mieliśmy okazję poznać przemysłową część Szczecina od strony wody; wieczorem zaś grupa integrowała się w kręgielni. Mimo bardzo niegościnnej pogody (lało jak z cebra), humory dopisywały, a uczestnicy projektu coraz lepiej się poznawali.

W kolejne dni międzynarodowa grupa polsko-włosko-hiszpańska odwiedziła Ośrodek Energii Odnawialnej w Ostoi, Nadleśnictwo w Kliniskach, Oczyszczalnię Ścieków Pomorzany, Elektrownię Geotermalną w Pyrzycach oraz żubry w Wolińskim Parku Narodowym. Zajęcia, które zostały zaproponowane uczestnikom projektu, miały przybliżyć tematykę ekologiczną. Były one świetnym starterem do rozpoczynających się zajęć ze zrównoważonej gospodarki, które prowadzone są we wszystkich partnerskich szkołach.
Podczas spotkań w ramach przedmiotu "Zrównoważona gospodarka" uczniowie zdobędą wiedzę w zakresie: środowiska i zmian klimatu, nowych nawyków konsumpcyjnych i realizacji dobrych praktyk w zakresie ochrony planety, zrównoważonego rozwoju i zasobów energetycznych planety. Planowane są również liczne wyjścia i wycieczki w ciekawe miejsca.
Wracając do wizyty, wszystkie zaplanowane aktywności miały charakter edukacyjny, jednakże nie zabrakło również wielu elementów rozrywkowo - kulturalnych. Zwiedzaliśmy Szczecin, podziwialiśmy panoramę miasta z 22 piętra pewnej kawiarni, uczyliśmy się jeździć na wrotkach, skakać w jump parku, a nasi goście entuzjastycznie spędzali swój wolny czas na zakupach.
Tydzień upłynął bardzo szybko, uczestnicy projektu się zżyli - tym bardziej, że goście mieszkali w domach naszych uczniów - mieli więc okazję do poznawania polskich tradycji i kuchni (która naprawdę im smakowała). Polskie rodziny stanęły na wysokości zadania, kolejny raz potwierdzając słuszność opinii o wyjątkowej "polskiej gościnności".
Śmiało można stwierdzić, że wizyta była udana, owocna i sprawiła wszystkim dużo radości. Kolejne spotkanie uczestników projektu odbędzie się w marcu, odwiedzimy wtedy naszych włoskich partnerów.
A w międzyczasie wszyscy jesteśmy w serdecznym, mailowym kontakcie.


GaleriaDzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które nie tylko upamiętnia powstanie pierwszej w historii Europy komisji kierującej sprawami oświatowymi kraju, ale jest również ukłonem w stronę nauczycieli. W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 13 października. Był to dzień niezwykle ważny dla uczniów i nauczycieli Technikum Technologii Cyfrowych, ale również dla Przyjaciół szkoły, których mieliśmy zaszczyt gościć w naszych progach. Tego dnia uczniowie pierwszego rocznika TTC złożyli uroczyste ślubowanie. W programie uroczystości nie zabrakło również miłych słów skierowanych do pedagogów oraz występów artystycznych, które na twarzach gości wywołały wiele uśmiechu. Najważniejszym elementem tego dnia było jednak podpisanie umów partnerskich z przedstawicielami firm patronujących nowo powstałym pracowniom komputerowym oraz ich uroczyste otwarcie. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz wsparciu wiodących szczecińskich firm informatycznych, możliwe jest profesjonalne kształcenie nowego pokolenia technologii cyfrowych. Pokolenia, które już dziś tworzy nową rzeczywistość.


GaleriaSpotkanie z Teonite

W tym tygodniu uczniowie naszego technikum mieli okazję spotkać się
z Panem Robertem Olejnikiem - Prezesem firmy Teonite, która współpracuje z największymi hollywoodzkimi wytwórniami filmowymi, aktualnie zaś usprawnia nowo powstałą platformę UltraViolet.


Europejski Dzień Języków Obcych

28 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Wydarzenie to miało zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. Popularyzacja wiedzy na temat różnych języków jest w dobie XXI wieku bardzo ważna. Naszym celem było uświadomienie uczniom, że nauka języka to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Znajomość języka obcego daje nam całkiem nowe możliwości i pozwala uniknąć niezręcznych sytuacji. Przekonali się o tym widzowie, obserwując scenkę anglojęzyczną w sklepie oraz rozmowę rekrutacyjną w biurze. Połączenie znajomości języków obcych, nowych technologii komunikacyjnych to w dzisiejszym świecie podstawa, by osiągnąć w życiu sukces.


Galeria


W dniach 19 - 21.09.2017 uczniowie Gimnazjum nr 6 i Technikum Technologii Cyfrowych brali udział w rejsie morskim na żaglowcu "Kapitan Borchardt" stanowiącym nagrodę za zajęcie II miejsca w Konkursie Wiedzy Morskiej. Wieczorem 19.09.2017 wyruszyliśmy ze Świnoujścia w kierunku Sassnitz. Bardzo żałujemy, że nie udało nam się wejść do portu - niestety, nie było miejsca przy kei. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło:). Zamiast postoju w przepięknym porcie spędziliśmy aż 38 godzin w morzu, z czego 30,5 godziny pod żaglami. Rejs, mimo że krótki, był bardzo intensywny. Dał przedsmak prawdziwego żeglarstwa. Ogromnym przeżyciem były nocne wachty, zwłaszcza że temperatury nie rozpieszczały;) oraz wachta kambuzowa, którą objęliśmy zaraz po zaokrętowaniu. Rejs ten zapamiętamy na długo z jeszcze jednego powodu- mieliśmy podczas niego okazję poznać niezwykłego Człowieka i wielkiego Kapitana - Ziemowita Barańskiego.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/20184 września 2017 r. pierwszy dzień w TTC przy ul. Niemierzyńskiej świętowali także gimnazjaliści. To dla nich równie ważny dzień, jak i dla uczniów nowo powstałego technikum. A może i ważniejszy, ponieważ oprócz słów powitania oraz wrażeń
z wakacji można było usłyszeć optymistyczne uwagi na temat kontynuacji nauki w znanym i uznanym już miejscu. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 w wygaszanym obecnie Gimnazjum nr 6 było skromniejsze niż w TTC, lecz nadzieje na przyszłość oraz ciekawość świata młodych ludzi zawsze pozostają żywe.

Galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla II i III klas gimnazjalnych
odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 14


Pobiegliśmy dla Łukasza. II eydcja akcji Biegamy! Pomagamy!

Galeria foto


Druga edycja biegu charytatywnego "Biegamy! Pomagamy!" już za nami. Dla Łukasza pobiegło około 800 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i dorosłych. Imprezie towarzyszył minifestyn - biegacze mogli posilić się domowym ciastem, owocami czy pajdą chleba. Jednak najdłuższa kolejka ustawiała się przed stoiskiem z watą cukrową, która swą słodyczą wywołała uśmiech na niejednej twarzy! Na uczestników biegu czekała również loteria fantowa, w której każdy los okazał się wygrany!
Czekając na ogłoszenie wyników można było zagrać w megapiłkarzyki, usiąść w zabytkowych samochodach, rosomaku oraz porozmawiać z żołnierzami, którzy okazali się prawdziwymi pasjonatami swojego zawodu.
Biegacze otrzymali pamiątkowe medale, a na najlepszych czekało miejsce na podium, puchary i pamiątki ufundowane przez Biuro Prezydenta Miasta.

Dla Łukasza Pobiegli uczniowie i nauczyciele SP 10, SP 11, SP 41, SP 48, SP 56, SP 68, SP 69, SP STO, SP TAK, GIM 2, GIM 6, GIM 20, GIM 33 i GIM 34. Dziękujemy!
Mieszkańcy oraz uczniowie szczecińskich szkół po raz kolejny pokazali, że chcą i lubią pomagać innym. Zatem, do zobaczenia za rok!
Już 2 czerwca na terenie Gimnazjum nr 6 odbędzie się druga edycja biegu charytatywnego
Biegamy! Pomagamy! Bieg dla Łukasza.
Chłopiec ma 13 lat. Ze swoją chorobą Leśniowskiego - Crohna zmaga się od urodzenia. Konsekwencją choroby podstawowej są problemy z nerkami, nadciśnieniem tętniczym i stawami. Jest miłym, wspaniałym
i pogodnym chłopcem o wielkim sercu. Jak każde dziecko w tym wieku chciałby się bawić, skakać, jeździć na rowerze i grać w piłkę z kolegami. Jednak choroba zdecydowanie utrudnia mu normalne życie. Sterydy, które przyjmuje powodują duży obrzęk ciała a co za tym idzie bóle kończyn. W związku z tym Łukasz bardzo często leży w szpitalu. Zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami, dzieci z rodzicami, doświadczonych biegaczy i amatorów! Biegowi towarzyszyć będą animacje, loteria fantowa, kawiarenka oraz licytacja.
PRZYJDŹCIE, POBIEGNIJCIE I POMÓŻCIE ŁUKASZOWI!

Regulamin

Zapisy elektroniczne dla dorosłych

Zmiana terminu zebrania
Informujemy o zmianie daty kwietniowego zebrania z rodzicami i konsultacji. Spotkanie z wychowawcami odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 17.00, a konsultacje z nauczycielami o godz. 17.30 w sali gimnastycznej. Zapraszamy.

Na spotkanie Rady Rodziców zapraszamy w poniedziałek 3 kwietnia na godzinę 17.00.

Informujemy o zmianie terminu rozdania nagród, które odbędzie się w dniu 3 czerwca o godz. 11.40 w trakcie festynu z okazji Dnia Dziecka w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej.

Wyniki


Dzień Angielski ze Świętym Patrykiem i Królem Arturem


W piątek 24 marca w Gimnazjum nr 6 został przeprowadzony Dzień Angielski ze Świętym Patrykiem i Królem Arturem. Grupy uczniów z klas 2 i 3 realizujące projekt gimnazjalny przygotowały przedstawienie pt." You can't trust Laprechaun". Imprezę uświetniły prezentacje dotyczące św. Patryka oraz Króla Artura, quizy, gry i zabawy oraz charytatywny kącik pełen słodkości.
We wspólnej zabawie wzięli udział nie tylko gimnazjaliści, gościliśmy także przedszkolaki ze Strefy Malucha sąsiadującego z naszą szkołą Technoparku Pomerania.

Galeria

Warsztaty, wykłady i pokazy naukowe E(x)plory

17 marca uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory, który odbył się w Technoparku Pomerania.
Gimnazjaliści brali udział w mrożących krew eksperymentach, poznawali zasady funkcjonowania wirtualnej rzeczywistości. Klasy informatyczne trenowały swe umiejętności, „bawiąc się” klockami SMART Creation, zapoznały się również z budową i zasadami działania robotów. Uczestnikom tych warsztatów niezwykle spodobały się walki robotów sumo. Szkolni miłośnicy ekologii odkryli, jakie związki chemiczne tworzą nasz posiłek oraz przyczyny, mechanizmy i skutki inwazji biologicznych. Natomiast klasy sportowe uczestniczyły w spotkaniu z dr. Markiem Kolbowiczem, który poprowadził wykład „Sport – moja droga”. Mistrz olimpijski podzielił się z młodymi sportowcami swoimi spostrzeżeniami na temat trudnej drogi do sukcesu. I choć nie podał gotowej recepty, to uświadomił swym słuchaczom, jak wiele czynników na niego się składa. Uczniowie naszego gimnazjum opuścili salę wykładową z poczuciem, że dzięki mądrej pracy – co podkreślał olimpijczyk, każdy z nich, za kilka lat może stanąć na najwyższym sportowym podium.
Udział w E(x)plory okazał się nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim niezapomnianą przygodą z nauką! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

Galeria
Konkurs "Z wiatrem w żaglach po oceanach wiedzy"


Dnia 09.03 w Gimnazjum nr 37 odbył się X międzyszkolny konkurs "Z wiatrem w żaglach po oceanach wiedzy". W tym roku młodzi żeglarze musieli wykazać się wiedzą o kpt. Kazimierzu Hasce oraz wiadomościami żeglarskimi. Nasze gimnazjum reprezentowali: Zofia Piasecka, Mateusz Trusewicz i Jakub Sikorski. Wypadli bardzo dobrze, choć pozostał mały niedosyt, zajęli miejsca tuż za podium, kolejno 4, 5 i 6.


ISKIERKA RADOŚCI - FINAŁ


11 marca w Teatrze Współczesnym odbyła się finałowa gala podsumowująca działania realizowane w ramach Iskierki Radości. Podczas uroczystości docenieni zostali nasi uczniowie, którzy przez trzy lata nauki w gimnazjum wykazali się największym zaangażowaniem w podejmowaniu iskierkowych działań. Natalia Kołecka, Julia Ujek i Krzysztof Kosmala z rąk organizatorów akcji odebrali dyplomy uznania oraz drobne upominki. Gala pokazała, że idea niesienia pomocy jest bardzo bliska młodym ludziom. Ogromnie cieszy fakt, że nasi uczniowie zasilają szeregi wolontariuszy oddanych drugiemu człowiekowi.Szkolny konkurs recytatorski


2 marca 2017r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs recytatorski "Cztery pory roku z Vivaldim w tle", który miał na celu ukazanie piękna języka poetyckiego oraz przygotowanie uczniów do wystąpień publicznych. Uczniowie mieli przygotować wybrany przez siebie wiersz lub fragment prozy poświęcony ulubionej porze roku. Bezapelacyjnie zwyciężyła uczennica klasy 1 B Anastazja Uscat, która przepięknie wyrecytowała po polsku wiersz K. Iłłakowiczówny, a po polsku i po rosyjsku wiersz A. Puszkina. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 1A Ewelina Zymek, trzecie przypadło jej koleżance z klasy - Ewie Krzyżanowskiej. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Leszczyńska z 2 B. Dzięki prezentacji Tomka Przyjemskiego z klasy 2D mogliśmy podziwiać zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy przyrody podczas czterech pór roku oraz przysłuchiwać się uspokajającym koncertom skrzypcowym A. Vivaldiego z jego najsłynniejszego dzieła. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznym szkolnym konkursie recytatorski m weźmie udział zdecydowanie więcej osób.Konkurs muzyczny "Music World / Musik Welt"


W lutym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie ze znajomości muzyki anglo- i niemieckojęzycznej "Music World / Musik Welt" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Szczecinie. Zarówno angliści jak i germaniści z klas II i III zmagali się w quizie muzycznym, rozwiązując zadania sprawdzające umiejętności w zakresie czytania i słuchania. Oprócz tego musieli wykazać się wiedzą w quizie muzycznym oraz napisać list do swojego ulubionego artysty. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli germaniści. Jakub Krzywania oraz Jędrzej Szubert z klasy III c zajęli kolejno I i II miejsce, bijąc na głowę wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy!
W SZPITALU Z PRZEDSTAWIENIEM I PACZKAMI


Jak co roku grupa teatralna z klasy artystycznej II A odwiedziła małych pacjentów szpitala przy ul. Arkońskiej. Gimnazjaliści zaprezentowali publiczności zabawną inscenizację zatytułowaną "Baśniowy ambaras". Występowi towarzyszył głośny śmiech dzieci, który był najlepszym dowodem na to, że baśniowe postacie pod wodzą Baja spodobały się widzom. Na zakończenie Baj i Fantazja wręczyli wszystkim paczki z pluszakami i słodkimi niespodziankami zakupionymi za pieniądze zebrane podczas wigilijnej licytacji bombek i stroików świątecznych.


Galeria
30-lecie DZ-ty SUM


Po raz kolejny w naszym gimnazjum odbył się międzyszkolny konkurs z okazji jubileuszu DZ-ty Sum. W obecności kapitana jachtu Sum Pana Michała Jósewicza oraz jurora kapitana Jerzego Kaczora do rywalizacji przystąpili reprezentanci SKEM z Gim. nr 27, 37, 24, Pałacu Młodzieży i dwie drużyny z Gim.6. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z historii i budowy jachtu oraz podstawowych wiadomości żeglarskich.
W punktacji drużynowej I miejsce zajął Pałac Młodzieży, II miejsce Gim. nr 6 (I drużyna) i III miejsce Gim. nr 27. Druga drużyna z naszego gimnazjum zajęła miejsce IV. W rywalizacji indywidualnej I miejsce zajął Wojciech Krzysztofik, II Jakub Kupś - obaj z Pałacu Młodzieży, III miejsce przypadło w udziale Zofii Piaseckiej z Gim.6. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy.


GaleriaNocny Maraton Filmowy


W nocy z 16 / 17 listopada aula naszego gimnazjum wypełniła się wielbicielami sztuki 10 muzy. A wszystko za sprawą Nocnego Maratonu Filmowego pod hasłem "Różnorodność gatunków filmowych". Zgromadzeni uczniowie, pod czujnym okiem opiekunów, zaśmiewali się przy komedii, przenieśli się w niezwykły świat bohaterów filmu przygodowego, a na zakończenie poczuli dreszczyk emocji, oglądając thriller.
Podczas spotkania nie zabrakło wspólnie zamówionej pizzy oraz popcornu, który był niespodzianką od Samorządu Uczniowskiego. Spożyte kalorie oraz emocje związane z filmami i nocowaniem w szkole, mało któremu uczestnikowi maratonu pozwoliły zasnąć. Najwytrwalsi nie zmrużyli oka do białego rana i już dopytywali się o następny maraton!


Hej! Kolęda, kolęda!


Wieloletnią tradycją naszego gimnazjum jest wigilijne spotkanie uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. W tym roku miało ono formę koncertu kolęd i pastorałek, które pięknie wykonał szkolny zespół wokalno - muzyczny. Do kolędowania chętnie włączyli się również zgromadzeni w auli goście, więc śpiew wypełnił nie tylko serca zgromadzonych, ale również wszystkie korytarze naszego gimnazjum.
Nie zabrakło również jasełek, które, zachowując tradycyjną formę, w zabawny sposób nawiązywały do współczesności. I choć publiczność zaśmiewała się do łez z żywo odegranej roli Heroda lub rozmawiającego przez telefon Lucyfera, to jednak do każdego trafiło przesłanie pokoju i miłości.
Podczas tegorocznej wigilii, jak co roku, przeprowadzona została również licytacja świątecznych stroików oraz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów. Zgromadzeni żywo włączyli się do udziału w naszej charytatywnej aukcji, a emocje niejeden raz sięgnęły zenitu. Zgromadzone fundusze zostały przeznaczone na zakup upominków dla dzieci przebywających w szpitalu przy ul. Arkońskiej.
Po ukojeniu duszy nadszedł czas na wspólne biesiadowanie przy wigilijnych stołach, życzenia oraz rozmowy. Tylko, gdzieś w odległej sali, pośród gwaru rozmów, słychać było wesołe: "Hej! Kolęda, kolęda!".


Galeria

WIZYTA W MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI


19 grudnia uczennice z grupy fotograficznej klasy 1 a wraz z wychowawcą panią Anną Jażewicz oraz panią Anną Ziółkowską zastanawiały się "Jak zdjęcie staje się obrazem"? Kolejny raz dla uczniów naszego gimnazjum udostępniona została wystawa fotografii i aparatów z kolekcji szczecińskiego fotografa Macieja Jasieckiego oraz część ekspozycji stałej Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.


Galeria

SPOTKANIE Z POEZJĄ


Pewnego jesienno - zimowego pochmurnego popołudnia biblioteka naszej szkoły rozjaśnił blask świec.
12 grudnia 2016 r. o godzinie 1600 mieliśmy ogromną przyjemność gościć w progach Gimnazjum nr 6 szczecińską poetkę - Panią Różę Czerniawską - Karcz. Nareszcie niektórzy z nas, zwykle na co dzień wygadani, zamilkli z wrażenia - że znalazł się ktoś inny, kto żartami, cytatami i poezją sypie jak z rękawa; ktoś, kto poezję widzi w każdym zjawisku dnia codziennego - w okruszku na stole czy pyłku kurzu. Godzina minęła nie wiadomo kiedy. Ale zostawiła w nas ślad - jak każdy haiku. My - uczniowie - już wiemy, że praca nad wierszem nie zawsze jest ciężka, ale zawsze ulotna i trzeba łapać te chwile. Wiemy też, że konstrukcją wiersza można się bawić. I poznaliśmy człowieka, który jest tak zafascynowany światem i życiem, iż tylko pozazdrościć.
Dziękujemy Pani Poezjo!
Dziękujemy Pani Różo!


Galeria

WYCIECZKA DO BERLINA


8 grudnia po dwóch godzinach jazdy naszym oczom ukazał się słoneczny Berlin. Jak co roku klimat jarmarków bożonarodzeniowych przyciąga swą mocą uczniów i nauczycieli z naszego gimnazjum. Pierwsze kroki po wyjściu z autokaru skierowaliśmy do berlińskiego Muzeum Techniki - Science Center Spectrum, które podzielone jest na część muzealną oraz doświadczalną. W części muzealnej podziwialiśmy wystawę samochodów, teleinformatyki, a w doświadczalnej zapoznawaliśmy się z prawami fizyki, chemii, polaryzacji i muzyki. Na własnej skórze przeprowadzaliśmy doświadczenia z wielu dziedzin, bawiąc i śmiejąc się przy tym, co nie miara. Następnie udaliśmy się w podróż autokarem po Berlinie, poznając jego bogatą historię. Zatrzymaliśmy się kilkukrotnie, aby z bliska podziwiać Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Parlament i Bramę Brandenburską. Następnie udaliśmy się na tak bardzo przez nas wyczekiwane jarmarki bożonarodzeniowe znajdujące się m.in. na Placu Alexandra.
Może za rok i Ty pojedziesz z nami? Naprawdę warto.


Galeria

WARSZTATY W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ


W listopadzie klasy trzecie naszego gimnazjum brały udział w warsztatach czytelniczych odbywających się pod hasłem: "Książka ma głos, czyli sztuka czytania". Zajęcia prowadził znany szczeciński lektor pan Stanisław Heropolitański. W czasie trwającego półtorej godziny spotkania młodzież czytała fragmenty książki J. K. Rowling pt. "Harry Potter", pracowała nad kształtowaniem umiejętności głośnego czytania tekstu ze zrozumieniem, właściwą interpretacja i dykcją. Całe spotkanie przebiegało w sympatycznej i miłej atmosferze, a cenne rady na pewno zostaną wykorzystane przez uczestników warsztatów.


Galeria

PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI - SZCZECIŃSKIE SZKOŁY POTRZEBUJĄCYM


Uczniowie Gimnazjum nr 6 chętnie angażują się w działalność charytatywną. Oczywiste więc było, że jak co roku, przyjmiemy zaproszenie organizatorów akcji PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI - SZCZECIŃSKIE SZKOŁY POTRZEBUJĄCYM, by wspólnie z nimi nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Akcję rozpoczęła uroczysta inauguracja w Galerii Kaskada. Podczas niej uczniowie szczecińskich szkół prezentowali swoje talenty. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez zespół wokalno - instrumentalny pod kierownictwem pani Agnieszki Jamrozik. Uczniowie wykonali kompozycję "In the jungle". Utwór znany z "Króla lwa" na chwilę przeniósł widownię w świat dzieciństwa, a nasi szkolni artyści otrzymali gromkie brawa.


Z WIZYTĄ W TEATRZE POLSKIM


Wieczorne wyjścia do szczecińskich teatrów od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony uczniów, ich rodziców, a także absolwentów. 26 listopada mieliśmy okazję obejrzeć w Teatrze Polskim spektakl "Romeo i Julia 1939", który wywarł na młodej widowni ogromne wrażenie. Niecodzienną atrakcją była możliwość wejścia na teatralną scenę i ... wspólne zdjęcie z aktorami.
Kolejne wyjście już niebawem, równie liczna grupa 17 grudnia obejrzy "Przyjazne dusze".


Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji


21 listopada grupa fotograficzna z klasy I b wraz z wychowawcą panią Anną Ziółkowską odwiedziła Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą szczecińskiemu fotografowi Maciejowi Jasieckiemu. Zbiory przybliżyły jego sylwetkę, a zgromadzone aparaty fotograficzne, obiektywy (które zostały zakupione przez muzeum) oraz fotografie z prywatnych zbiorów wywarły na grupie duże wrażenie. Pan Jacek Kosiński, pracownik muzeum, wytłumaczył zasady działania starych aparatów oraz metodę wykonywania nimi zdjęć. Uczennice dowiedziały się, jakie elementy tworzą "duszę" zdjęcia i na czym skupić się podczas jego wykonywania.
W trakcie zwiedzania wystawy powstało kilkanaście niepowtarzalnych zdjęć autorstwa klasy I b, której do zwiedzania udostępniona została też część ekspozycji stałej.


Galeria

Test wiedzy o landzie Mecklenburg - Vorpommern


Dnia 15 listopada 2016 roku uczniowie klasy I b rozwiązywali test wiedzy o landzie Mecklenburg - Vorpommern pt. "Ist Mecklenburg Vorpommern wirklich so interessant?". Pytania konkursowe dotyczyły między innymi ustroju politycznego, geografii, zabytków oraz sprawdzały wiedzę ze znajomości ZOO w Rostocku, Ozeaneum w Stralsundzie, sportu oraz gałęzi przemysłu spożywczego. Uczniowie w wypowiedzi pisemnej uzasadniali wybór landu Meckelnburg - Vorpommern jako miejsca docelowego wycieczki kulturowo - krajoznawczej. Najlepiej na pytania odpowiedziały: Karolina Rzymka, Anastasia Uscat i Dagmara Wieczorek, zdobywając kolejno I, II i III miejsce w klasyfikacji. Uczennice w nagrodę otrzymały słowniki języka niemieckiego oraz repetytoria. Konkurs był częścią przedsięwzięć przedprojektowych w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklenburgia - Pomorze Przednie.


Galeria

Informacja dla rodzicówKraje niemieckojęzyczne bez tajemnicMiło nam poinformować, iż uczennica klasy II b Sara Chodoń zajęła III miejsce w konkursie ,,Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 88 gimnazjalistów ze Szczecina i okolic. Pytania sprawdzały wiedzę gimnazjalistów z zakresu ustroju politycznego, geograficznego i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Sara musiała wykazać się także znajomością ciekawostek związanych z krajami niemieckojęzycznymi oraz ich obyczajami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 6


10 listopada uczniowie Gimnazjum nr 6 uczcili 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w konkursie pieśni patriotycznych. W uroczysty nastrój wprowadziło wszystkich wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, po czym kolejne klasy prezentowały wylosowane wcześniej utwory, poprzedzając występ opowiadaniem o okolicznościach ich powstania. W sali gimnastycznej przez dwie godziny rozbrzmiewały pieśni żołnierskie i patriotyczne - znane i bliskie sercu każdego Polaka. Na szczególną uwagę zasługuje duże zaangażowanie zarówno uczniów jak i wychowawców, dzięki czemu mogliśmy wysłuchać ciekawych aranżacji oraz obejrzeć towarzyszące wykonaniom choreografie i mini inscenizacje. Na zakończenie wystąpiło grono pedagogiczne, które za wykonanie pieśni Białe róże otrzymało od uczniów gromkie brawa.
Wspólne śpiewanie pieśni związanych z historią Polski to szczególna lekcja patriotyzmu będąca efektem zespołowego działania.


Galeria

HALLOWEEN


30 października mury naszego gimnazjum nawiedzone zostały przez mniej lub bardziej upiorne postacie. W szkolnych ławkach dostrzec można było czarownice, upiorną pannę młodą czy dziewczynę Jokera. Po korytarzach dostojnie przechadzał się faun, a chowający się przed dziennym światłem Dracula, bezszelestnie przemykał z jednej sali lekcyjnej do drugiej. Smok, który tego dnia bronił naszej szkoły, zdradził nam, że wszystkie niespotykane postacie przybyły na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił konkurs na Halloween'owe przebranie.
Jak co roku, odbył się również konkurs na STRASZNE DRZWI, w których nagrodzone zostały następujące klasy:
I MIEJSCE - kl. III b i kl. III d
II MIEJSCE - kl. III a
III MIEJSCE - kl. II d
WYRÓŻNIENIE - kl. I c i II c
GRATULUJEMY!


Galeria

Pierwsze spotkanie partnerów projektu


W dniach 26 - 28 października 2016 r. w naszej szkole - Gimnazjum nr 6 - odbyła się pierwsza wizyta
w ramach projektu zatytułowanego "Wyobraź sobie lepszy świat." Spotkanie było okazją do poznania się dyrektorów, koordynatorów projektu i nauczycieli partnerskich szkół. Wizyta w naszej szkole rozpoczęła się zwiedzaniem budynku. Goście wyrazili uznanie dla pracy naszych uczniów, mieli okazję usłyszeć piosenkę
w wykonaniu szkolnego chóru, oglądali klasopracownie. Byli pod wrażeniem klimatu i szczególnej atmosfery panującej w gimnazjum. Głównym celem spotkania było wypracowanie wspólnych zasad realizacji projektu
i jego spodziewanych efektów. Podczas rozmów ustalono szczegóły dotyczące opracowania ścieżki edukacyjnej pt. "Zrównoważona gospodarka", wymiany młodzieży, przygotowania filmu promującego projekt, konkursu na logo projektu. Omawiane były również kwestie formalne. Wizyta w naszym mieście była również okazją do zwiedzania Szczecina - odwiedzający nas Hiszpanie i Włosi zobaczyli wizytówki miasta: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, katedrę i panoramę miasta z jej wieży. Szczecin i jego architektura wywarły na gościach wyjątkowe wrażenie, tym bardziej, że oba miasta, z których goście pochodzą, są dużo mniejsze od stolicy Pomorza Zachodniego. Hiszpańskie El Perello liczy tylko 3 tys. Mieszkańców, a Włoskie Campobasso 50 tys. Wszyscy partnerzy spotkania uważają je za bardzo udane. Ustalone zasady współpracy właśnie wchodzą w życie - w najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na logo projektu. Wszyscy uczniowie z partnerskich szkół będą mogli zaprezentować swoją propozycję,
a zwycięzca zostanie wybrany drogą głosowania online. Jednocześnie uczniowie pod czujnym nauczycielskim okiem będą tworzyli film promujący projekt. Następny krok to przygotowanie materiałów do zajęć ze zrównoważonej gospodarki. Kolejne spotkanie robocze partnerów projektu odbędzie się w maju 2017 r.
w Campobasso, podczas którego będziemy analizowali postępy podjętych prac i ustalali dalsze działania.


GaleriaDzień Edukacji Narodowej


14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Świętowało nie tylko grono pedagogiczne, ale także pierwszoklasiści, którzy z dumą uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu. Całe wydarzenie umilił występ szkolnego chóru. Umuzykalnieni uczniowie zaskoczyli zebranych aranżacją powszechnie znanych piosenek. Przemowa pani dyrektor oraz zaproszonych gości - dyrektora Muzeum Techniki i Komunikacji pana Stanisława Horoszko i pani Bożeny Brzyckiej - zakończyła oficjalną część obchodów naszego święta. Na zgromadzonych czekało jeszcze wystąpienie kółka teatralnego - starsi uczniowie w humorystyczny sposób zaprezentowali młodszym kolegom, co ich czeka w nowej szkole.


GaleriaDo zera!!!


Reprezentantki Gimnazjum Nr 6 w piłce nożnej rozpoczęły rozgrywki międzyszkolne od spotkania
z Gimnazjum Nr 34. Mecz odbył się 13 października na orliku przy Gim. 34.
Debiut był trudny, faworytem zawsze jest gospodarz… Wynik: 0:0
Tego samego dnia dziewczyny zagrały drugi mecz, tym razem z Gim. 43. Trema minęła i pokonały przeciwnika 5:0!!
Następny mecz 18.10. o godz. 13 z Gimnazjum Nr 12.
Skład reprezentacji: Natalia Schroeter, Paulina Drwal, Iza Bobecka, Nikola Sianek, Ola Malisz, Julka Radwańska, Ola Filasek, Wiktoria Kulczycka.
Trener drużyny Krzysztof IwanówFestiwal Czytania w Książnicy Pomorskiej


Dnia 14 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Festiwalu Czytania w Książnicy Pomorskiej. Wspólnie wysłuchali fragmentu „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. Piotr Cyrwus, znany aktor, przeniósł ich w świat przedstawiony powieści, rysując przed oczami wyobraźni batalistyczny obraz bitwy pod Grunwaldem. Po spotkaniu uczniowie poprosili aktora o autografy na zakładkach, które posłużą im podczas lektury "Krzyżaków".
VI Festiwal Modelarski "Paprykarz" 2016

Kacper Bloma uczeń klasy II a otrzymał Nagrodę Dyrektora Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie oraz wyróżnienie za model USSA Saratoga CV-60 podczas VI Festiwalu Modelarskiego "Paprykarz" 2016.Europejski Dzień Języków


27 września z okazji Europejskiego Dnia Języków mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Ding Duczek, rodowitą Chinkę od wielu lat mieszkającą i pracującą w Polsce. W trakcie spotkania uczniowie poznali podstawowe zwroty w języku chińskim, nauczyli się liczyć do 10, a może nawet i więcej. Pani Ding wprowadziła nas w tajniki chińskiej etykiety, pokazując jak zachować się przy stole, jeść pałeczkami, jakich gestów nie wykonywać, by nie doszło do kulturowych nieporozumień. Uczniowie mogli także obejrzeć pokaz parzenia chińskiej herbaty w specjalnie do tego przystosowanych naczyniach. Zapach jaśminu na długo będzie przypominał nam tę wspaniałą podróż.


Galeria
Biwak integracyjny


W dniach 21 - 23 września klasy pierwsze wraz z wychowawcami, panią pedagog i psycholog uczestniczyły w biwaku integracyjnym w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim. Pogoda dopisała wspólnym zabawom i harcom. Uczniowie pływali kajakami po zalewie, wspinali się na ściankę i skrzynki, grali w piłkę nożną i plażową, wspólnie rozwiązywali zagadki integrujące zespół klasowy oraz piekli pizzę. Wieczorami pierwszoklasiści bawili się na dyskotece, brali udział w karaoke oraz piekli kiełbaski na ognisku.


Galeria
Ekoport i podziemia przy Jeziorze Szmaragdowym


12 września ekolodzy z klasy 2b i uczniowie klasy 3a wzięli udział w wycieczce do Ekoportu i do budynków przy Jeziorze Szmaragdowym. Mieliśmy okazję zapoznać się z GSGOK czyli Gminnym Systemem Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, który oparty jest na zasadzie 3 x R: Reduce-Reuse-Recycle (Zasada Zrównoważonej Gospodarki Odpadami). Oprócz tego mogliśmy się wykazać zdolnościami plastycznymi, wykorzystując zużyte materiały do prac służących jako ozdoby w domu lub ogrodzie. Nad Jeziorem Szmaragdowym zwiedziliśmy tajemniczo oświetlone podziemia. Towarzyszący nam przewodnik z pasją opowiadał o przeznaczeniu tuneli i ich konstrukcji, a także o niewyjaśnionych zagadkach. Całą wycieczkę zakończyliśmy przy ognisku.


Galeria


14 września 2016 r. o godz. 1700 odbędą się zebrania z rodzicami.

Zapraszamy.Rozpoczęcie roku szkolnego.

Biwak Żeglarski


W dniach 9 - 10 czerwca odbył się biwak żeglarski. Zaraz po zakończeniu regat i rozdaniu nagród wyruszyliśmy w rejs do Lubczyny. Wiatr nam nie sprzyjał, po długiej i męczącej żegludze dotarliśmy wieczorem do Lubczyny. Tradycyjnie już udaliśmy się do zaprzyjaźnionej smażalni na rybkę, apetyty po tym długim dniu wszystkim dopisywały.
Potem jeszcze były gry i zabawy na plaży oraz zasłużony odpoczynek.
Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niestety w nocy wiatr odkręcił i znów wiał niekorzystnie dla nas, do tego bardzo silnie jak na nasze łódki, 5-6 w skali Beauforta, w porywach jeszcze mocniej. Płynęliśmy w ostrym przechyle, przy silnych podmuchach fale wdzierały się na pokład i momentami było naprawdę groźnie. W rekordowym tempie, szczęśliwie dotarliśmy na przystań Centrum Żeglarskiego, a rejs ten na długo pozostanie w naszej pamięci.


Rejs do Świnoujścia


W dniach 21-22 czerwca uczniowie naszego gimnazjum brali udział w rejsie do Świnoujścia na s/y Magnolia. Rejs ten był nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie " 50 - lecie Magnolii".


Galeria


Szkolenie z ratownictwa


11 czerwca uczniowie klas żeglarskich brali udział w szkoleniu z ratownictwa. Szkolenie odbyło się na obiektach CKS - u. Składało się z dwóch c zęści, w pierwszej były ćwiczenia z rzutkami i kołami ratunkowymi oraz resuscytacja na fantomach. Druga część odbyła się na basenie. Żeglarze musieli wykazać się umiejętnością holowania tonącego, uwalniania z chwytów oraz zaliczyć egzamin na kartę pływacką. Wszystkim udało się sprostać tym zadaniom i zdali egzamin.


Galeria


Konkurs Wiedzy Morskiej


Dnia 9 czerwca odbył się trzeci etap Konkursu Wiedzy Morskiej. Etap ten był sprawdzianem umiejętności praktycznych młodych żeglarzy, którzy ścigali się w regatach na DZ-tach. W pierwszym wyścigu reprezentanci naszego gimnazjum w pięknym stylu pokonali drużynę z Gimnazjum nr 14 i awansowali do finału. W finale zmierzyli się z reprezentacją Pałacu Młodzieży, przegrywając o pół długości łodzi. W klasyfikacji końcowej, po trzech etapach zajęli III miejsce. Nagrodą był czek na kwotę 700 zł.


Galeria


Konkurs na najszybsze ułożenie kostki Rubika


8 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs na najszybsze ułożenie kostki Rubika. Uczestnicy startowali w kilku konkurencjach. Walka była zawzięta, a o wygranej decydowały sekundy.
Zwycięzcami zostali: w kategorii 2x2 - Jan Piotrowski, w kategorii Pyraminx - Sara Chodoń,a w kategorii 3x3x3 - Konrad Karlewski. Organizatorami byli pani Maria Stolarska oraz uczniowie: Dawid Andrzejak, Michał Milewczyk i Konrad Karlewski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Galeria

Wiosna Nowych Technologii


W dniu 31 maja grupa uczniów z klas informatycznych uczestniczyła w wydarzeniu "Wiosna Nowych Technologii" organizowanym przez naszych sąsiadów Technopark Pomerania. Podczas spotkania zapoznaliśmy się z bogatą ofertą szkół wyższych oraz specyfiką rynku branży technologicznej. Poza tym mogliśmy posłuchać prelekcji między innymi o "Genach od kuchni", budowaniu własnego zdalnie sterowanego auta, o biciu rekordu Guinessa w jak najdłuższym graniu - Kinguin. Mieliśmy także okazję zobaczyć i nawet polatać dronami, czy też zapoznać się z programami do projektowania i wizualizacji 3D.


Galeria


Fotorelacja dulny foto

Fotorelacja Krywan foto

3 czerwca 2016 r. w Gimnazjum nr 6 odbył się pierwszy bieg charytatywny pod hasłem: „BIEGAMY - POMAGAMY. BIEG DLA MARKA” zorganizowany przez naszą szkołę oraz Technopark Pomerania pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Marek jest uczniem trzeciej klasy naszej szkoły. Jak każdy w jego wieku ma swoje marzenia i plany na przyszłość – pragnie zostać żołnierzem. Niestety, nie spodziewał się, że tak szybko będzie musiał stanąć do walki! W październiku usłyszał diagnozę: nowotwór złośliwy – potworniak z przerzutami. Wszyscy chcemy mu pomóc wygrać tę batalię, dlatego na terenie szkoły organizowaliśmy zbiórki, w które chętnie włączali się ludzie spoza społeczności szkolnej. Doskonałym finałem całorocznej akcji pomocy Markowi okazała się organizacja biegu charytatywnego. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie ze szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjów, Zespołu Szkół Budowlanych oraz dorośli, którzy swym udziałem chcieli wspomóc leczenie Marka. Odzew zaskoczył samych organizatorów – łącznie wydaliśmy 737 numerów startowych! Najliczniejszą grupę wśród szkół (aż 82 osoby wraz z opiekunami!) stanowili uczniowie z SP 10. Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem w Technoparku Pomerania z rekordzistą Księgi Guinnessa (366 maratonów w 366 dni) – Ryszardem Kałaczyńskim. Po uroczystym otwarciu imprezy nadszedł czas na rozgrzewkę i bieg szkół podstawowych, następnie pobiegli uczniowie z gimnazjów, a na zakończenie dorośli. Po przekroczeniu mety każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Marka. W przerwie między kolejnymi etapami biegu na gości czekała loteria, w której każdy los okazał sie wygrany! Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez organizatorów atrakcje – gra w megapiłkarzyki, oglądanie sprzętu militarnego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, a także pojazdów z Muzeum Motoryzacji i Wojskowości w Tanowie oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Na biegaczy czekała również kawiarenka „U Stefanka”, w której można było poczęstować się pysznym domowym ciastem, owocami oraz pożywić się pajdą chleba ze smalcem. W pomoc w organizację biegu zaangażowało sie wiele firm oraz osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy! Impreza zakończyła się dużym sukcesem. Wszyscy opuszczali mury naszego gimnazjum z uśmiechem na twarzy. To z pewnością pierwszy, ale nie ostatni bieg charytatywny!


Dyrektor Gimnazjum nr 6 w Szczecinie podaje kontakt dla absolwentów naszego gimnazjum, którzy nie otrzymali kaucji zwrotnej za wynajmowane szafki szkolne:
- kontakt telefoniczny: 536 481 241
- adres e-mail szafkizamykane@gmail.comUroczystość odsłonięcia rzeźby kpt. Kazimierza Haski


W dniu 14.05 na Bulwarze Piastowskim w Alei Żeglarzy odbyła się uroczystość odsłonięcia rzeźby kpt. Kazimierza Haski. Oprócz rodziny kapitana w odsłonięciu uczestniczył prezydent Szczecina Piotr Krzystek, licznie zebrani żeglarze i mieszkańcy Szczecina. Nie mogło też zabraknąć tam naszych uczniów z klasy żeglarskiej. Kazimierz Haska wychował kilka pokoleń żeglarzy. Organizował w Szczecinie pierwsze kursy oraz szkolenia żeglarskie. Był także współzałożycielem i wicekomandorem pionierskiego Jacht Klubu Ligi Morskiej "Gryf", pierwszym prezesem Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie oraz współtwórcą Muzeum Miejskiego w Szczecinie. Sprowadził do Polski rysunki jachtów "Cadet" oraz "Optimist" i uruchomił ich produkcję. Zmarł w 1976 roku w wieku 64 lat.


Galeria

Konkurs "25 lecie s/y Magnolia"


5 maja w Gimnazjum nr 6 odbył się konkurs "25 lecie s/y Magnolia". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych, członków Szkolnych Kół Edukacji Morskiej. Udział w nim wzięło 7 czteroosobowych drużyn. Po dwie drużyny z Gim. 6 i 27, oraz z Gim. 37, 43 i SKEM Pałac Młodzieży. Jurorami w konkursie byli kapitanowie Magnolii, były - Jerzy Szwoch i obecny - Przemysław Dziarnowski. Konkurs składał się z dwóch części, testu dotyczącego historii jachtu Magnolia i ogólnej wiedzy żeglarskiej. Uczestnicy nagrodzeni byli w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Indywidualnie I miejsce zajęła Aleksandra Krol , II Albert Huderewicz oboje ze SKEM Pałac Młodzieży i III miejsce Zofia Piasecka z Gim. 6. Natomiast drużynowo I miejsce zajęło Gim. 6, II SKEM P.M. i III Gim. 37. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od. Laureaci zaś nagrody w postaci karnetów do kręgielni i biletów do kina, nagród rzeczowych ufundowanych przez Centrum Żeglarskie. Główną nagrodą dla najlepszej drużyny był jednodniowy rejs Magnolią.


Galeria


Rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt


W dniach 24 - 27 kwietnia odbył się rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt dla uczniów szczecińskich szkół biorących udział w programie Edukacji Morskiej. Z naszej szkoły w rejsie uczestniczyło sześcioro uczniów z II klasy żeglarskiej wraz z opiekunem koła żeglarskiego. Rejs rozpoczynał się w Świnoujściu i według planu pożeglować mięliśmy na Bornholm, niestety nieprzychylne wiatry pokrzyżowały nam plany. Popłynęliśmy do niemieckiego portu Sassnitz. Podczas postoju w Sassnitz mieliśmy okazję podziwiać przepiękne klify, zbieraliśmy na plaży kamienie "z dziurką" i zwiedzaliśmy łódź podwodną. Po dniu pełnym wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nocna wachta, która przypadła nam od godz. 24 do 4, była dużym wyzwaniem i przeżyciem. Pogoda i temperatury nie rozpieszczały żeglarzy, ale wszyscy dzielnie znosili te trudy i zgodnie zapowiadają, że nie był to ich ostatni rejs.


Galeria


Zajęcia terenowe w Kliniskach


4 kwietnia 2016 uczniowie klasy IB i IIB z naszego gimnazjum pod opieką wychowawczyni p. A. Kopij i nauczyciela geografii p. G. Zacharewicz uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo - Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska. Zajęcia, których tematem były rośliny nagonasienne, poprowadził leśniczy z wieloletnią praktyką. Pierwsza część odbyła się w sali konferencyjnej, natomiast druga w terenie. Zajęcia terenowe rozpoczęły się czytaniem mapy, potem wędrowaliśmy ścieżką edukacyjną. Wszystkich zainteresował zegar ptasi. Różne ptaki budzą na innych godzinach np. dzięcioł, słowik. Zobaczyliśmy odkrywkę z profilem glebowy, byliśmy w leśnej stołówce dla zwierząt. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego niektóre lasy "straszą". Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy w Międzynarodowym Roku Mapy otrzymali Mapę Nadleśnictwa Kliniska i zaproszenie na krótki relaks na leśnym placu zabaw.


Galeria


"Za ojców groby, za Trzeci Maj,
jest takie miejsce, taki kraj (…)"


We wtorek, 26.04.2016 r. społeczność Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa w Szczecinie uczciła zbliżającą się 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość zaszczycili swą obecnością nauczyciele oraz uczniowie klas szóstych zaprzyjaźnionych szkół podstawowych: SP 41, SP 54 oraz SP 68. Młodzież Gimnazjum nr 6 włożyła dużo pracy i serca w przygotowanie inscenizacji, która, łącząc świat współczesny z historią, podkreślała rangę demokratycznego państwa. Młodzi artyści zwrócili uwagę nie tylko na doniosły charakter wydarzenia, ale również na radość, która 3 maja powinna gościć w sercach wszystkich Polaków. Występ wzbogaciły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chórku. Zaproszeni goście opuścili mury Gimnazjum nr 6, mając w sercach nie tylko powagę, uchwalonego ponad dwa wieki temu dokumentu, ale przede wszystkim radość płynącą z praw w nim ustanowionych.


Galeria

Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW


27 kwietnia grupa teatralna z klasy III A wybrała się do zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 46. Trzecioklasiści swoim młodszym koleżankom i kolegom zaprezentowali baśniową inscenizację "Jest taki kwiat", przenosząc przedszkolną widownię do magicznego świata wróżek i królewiczów. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów bajki, a na koniec nagrodziły wykonawców gromkimi brawami. Gimnazjaliści jednogłośnie stwierdzili, że występ przed tak wdzięczną publicznością sprawia prawdziwą radość i daje wiele satysfakcji.


Galeria

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI -
"WIOSNA, ACH TO TY"


Na przekór deszczowo-śnieżnej aurze 25 kwietnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który nazwaliśmy "Wiosna, ach to Ty…". Wzięło w nim udział trzynaścioro uczniów. Dobór wierszy należał od recytatorów. Można było usłyszeć poezję dużego i mniejszego formatu, poważną
i wesołą - i "Rannego ptaka" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, i "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy,
i "Zielono mam w głowie" Kazimierza Wierzyńskiego, Leśmiana, jak anonimową poezję nie tylko internetową (można by podejrzewać - autorstwa naszych uczniów). Wysłuchaliśmy również poetyckiej interpretacji piosenki Skaldów pt. "Wiosna".
Pani wicedyrektor Ewa Niewczas powitała uczestników ciepłymi słowami, a bardzo wyrozumiałe jury
w osobach pani Joanny Pankanin, nauczyciela - bibliotekarza, oraz dwóch polonistek - pań Dominiki Kotłowskiej-Wypych i Anny Jażewicz - oceniało dobór repertuaru, dykcję i intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja musiała podjąć niełatwą decyzję. Po burzliwych obradach przyznano trzy główne miejsca i jedno wyróżnienie. I miejsce - Karolina Łobodzińska 1B
II miejsce - Jakub Napadło 1D
III miejsce - Paula Siegieńczuk 1A
Wyróżnienie - Beniamin Nowacki 3B

Zwycięzcom gratulujemy!

Pozostaje nam jeszcze mieć nadzieję, że nasze wiersze zaczarują psotnego kwietnia- pletnia i pozwolą wiośnie pojawić się w pełnym rozkwicie.


Galeria


7 kwietnia w Teatrze Współczesnym odbyło się podsumowanie działań związanych z akcją charytatywną „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. To już 15. spotkanie dyrektorów szkół, koordynatorów akcji i uczniów - samorządowców z organizatorami Iskierki Radości - dyrektorem panem Mirosławem Żylikiem oraz nauczycielami z Zespołu Szkół nr 5 koordynującymi pracę. Nie można uwierzyć, że mija już 15 lat, odkąd nasi gimnazjaliści włączyli się do akcji pomocy najuboższym. 15 lat minęło jak jeden dzień, jak chwila, w trakcie której zmieniło się życie nie tylko ludzi pokrzywdzonych przez los, ale też tych, którzy starali się poprawić ich byt. Zbiórki pieniędzy, środków czystości, środków papierniczych, zabawek … to formy pomocy naszych uczniów. Do pracy włączyli się też rodzice, wypiekając słodkie smakołyki i wspierając akcję datkami. Nasza szkoła otrzymała za swą długoletnią działalność Iskrę Octopoda 2016. To wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni.


Dni Języków Obcych


W dniach 6 - 8 kwietnia w obchodziliśmy Dni Języków Obcych. 6 kwietnia imprezę rozpoczął konkurs języka angielskiego English Spelling Master. Miło nam było gościć przedstawicieli klas szóstych czterech szczecińskich szkół podstawowych. Uczestnicy zmagali się z literowaniem, musieli wykazać się znajomością zasad interpunkcji oraz rozszyfrowywali zapis fonetyczny. Pierwsze dwa miejsca zdobyli uczniowie SP nr 65: Paulina Delegacz oraz Bartosz Gregorowicz, trzecie miejsce wywalczyła Maja Krzemień reprezentująca OSM I st. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. 7 kwietnia odbył się konkurs bajkowy dla uczniów naszego gimnazjum. Dotyczył on znajomości treści trzech bajek w języku angielskim i niemieckim: "Kot w butach", "Czerwony Kapturek" oraz "Jaś i Małgosia". Najlepszymi znawcami bajek w języku angielskim okazali się: Michał Tomaszewski z kl. I b i Sara Hiruta z kl. II a, a w języku niemieckim: Natalia Kostecka z kl. I a i Zuzanna Ramutkowska z kl. II b. 8 kwietnia przedstawienie w języku angielskim pt. "Król Artur" zwieńczyło obchody Dni Języków Obcych. Inscenizacja była elementem realizacji projektu pt.: "Wokół okrągłego stołu czyli legenda o Królu Arturze". W projekt zaangażowali się uczniowie klasy II c oraz I a. Zapraszamy do wspólnych zmagań z językiem angielskim i niemieckim w przyszłym roku szkolnym - Zespół Języków Obcych.


Galeria

Campus zawodowy


Trzecioklasiści z naszego gimnazjum, zainteresowani nauką w szkole zawodowej, 23 marca odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół nr 3, z Zespołu Szkół nr 4, z Zespołu Szkół nr 6. Zwiedzający zaznajomili się ze wszystkimi kierunkami nauczania oferowanymi przez ww. szkoły, poznali tajniki parzenia dobrej kawy, eleganckiego nakrywania stołów, przyrządzania drinków bezalkoholowych, tworzenia potraw wielkanocnych. Zapoznali się także z zasadami dobrego żywienia. Spróbowali również swoich sił w zadaniach związanych z organizacją imprez turystycznych. Oprócz tego uczniowie mieli okazję wykonać projekt plakatu, a także elementy identyfikacyjne - znaki graficzne, logotypy. Gimnazjaliści przygotowali proces logistyczny, sporządzili dokumenty logistyczne, taryfy przewozowe i spedycyjne, prowadzili rozliczenia i rachunki ze spedytorami, klientami krajowymi i zagranicznymi. Atmosfera w szkołach, organizacja zajęć i niezwykle sympatyczni prowadzący sprawili, że gimnazjaliści wysoko ocenili zarówno pomysł, jak i realizację przedsięwzięcia.


Galeria

TURNIEJ TEATRALNY PLECIUGOMANIACY


22 marca pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła zmagania w Turnieju Teatralnym Pleciugomaniacy. W pierwszym etapie konkursu koleżanki z klasy II a rozwiązały test wiedzy o teatrze oraz prezentowały praktyczne działania aktorskie. Dziewczyny zakwalifikowały się do następnego etapu, w którym czekają na nie kolejne zadania. Niespodzianką dla uczestników turnieju było zaproszenie na "Nocowanko w Pleciudze". Zespoły z sześciu szkół wraz z opiekunami stawiły się w szczecińskim teatrze lalek 8 kwietnia o godz. 1900. Organizatorzy przygotowali dla swoich gości wiele ciekawych atrakcji - udział w teatrzyku cieni, wykonanie własnej kukiełki, nocna wizyta w starym magazynie, a co najważniejsze możliwość wystąpienia na profesjonalnej scenie w wybranym przez siebie kostiumie. Wszyscy uczestnicy zabawy jednogłośnie stwierdzili, że była to niezapomniana nocna wizyta w teatrze.


Galeria

PRZEGLĄD TEATRALNY


19 marca szkolna grupa teatralna wzięła udział w Miejskich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych, które odbyły się w Zamku Książąt Pomorskich. Za udany efekt pracy zespołowej w przedstawieniu "Podróż w czasie" otrzymaliśmy wyróżnienie. Możliwość wystąpienia na scenie w przepięknej sali Bogusława dostarczyła nam wielu wrażeń. Mogliśmy również obejrzeć występy innych grup teatralnych, dzięki czemu udział w przeglądzie stał się ciekawą lekcją


Galeria

Dzień Świętego Patricka


17 marca w ramach obchodów Dnia Świętego Patricka grupa projektowa chłopców z klasy 2c przygotowała prezentację dotyczącą tego święta. Zorganizowana została również kawiarenka serwująca słodkie wypieki dziewcząt z klasy 2a oraz zielone napoje, zysk uzyskany ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na leczenia naszego chorego kolegi Marka.


Galeria

" Nie dajmy zginąć poległym..." -
Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Pod tym hasłem młodzież naszego gimnazjum 11 marca uczestniczyła w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej - Monte Cassino.
Panowie Robert Pawlak i Wojciech Prusaczyk przybliżyli problematykę podziemia niepodległościowego
i antykomunistycznego. Żołnierzy Wyklętych w czasach PRL-u nazywano "zaplutymi karłami reakcji", jednak Oni z poświęceniem walczyli w obronie wartości, jaką była Niepodległość Ojczyzny. Wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w sowieckich więzieniach, a jeszcze inni przechodzili pokazowe procesy, których wyrok był oczywisty - kara śmierci. Ponad pół miliona ludzi tworzących społeczność Żołnierzy Niezłomnych. Cześć i chwała bohaterom...


GaleriaGaleria

POMÓŻMY MARKOWIFESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY


Festiwal Naukowy E(x)plory to wielkie święto nauki – tej istniejącej tu i teraz oraz tej z niedalekiej przyszłości. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w Szczecinie w Technoparku Pomerania.
Dzięki niemu uczniowie klas informatycznych mieli okazję zobaczyć, że nauka to piękny i prestiżowy element naszej kultury, przekonali się również, że może być wspaniałym pomysłem na życie. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach i wykładach. Dzięki wykładowi Egzoplanety "W poszukiwaniu drugiej Ziemi” dowiedzieliśmy się, jakimi metodami posługują się naukowcy w celu znalezienia egzoplanet
i jakie są najlepsze metody potwierdzenia ich istnienia. Najbardziej ekscytujące i zapadające w pamięć było pytanie - czy znaleźliśmy już drugą Ziemię? Braliśmy także udział w wykładzie Czym pogoda może nas zaskoczyć – groźne zjawiska atmosferyczne, gdzie podczas prezentacji zaprezentowane zostały wybrane niebezpieczne zjawiska pogodowe. Poznaliśmy przyczyny ich powstania, a także zagrożenia, jakie ze sobą niosą. Kolejną atrakcją były warsztaty Ufo? Nie, to fizyka! , na których budowaliśmy tak zwane liftery, nazywane też elektrycznymi latawcami. Było to niezwykłe doświadczenie, obrazujące, jak za pomocą elektryczności można podnieść konstrukcję z patyczków, folii aluminiowej i kawałeczka drutu - sami mogliśmy zbudować wyżej wymienioną konstrukcję, co czyniło cały pokaz o wiele bardziej atrakcyjnym. Na koniec uczestniczyliśmy w prezentacji stowarzyszenia Netcamp , na której przybliżono nam druk 3D oraz inne nowinki technologiczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w Festiwalu Naukowym E(x)plory.


Galeria
POKAZY BOKSERSKIE


W dniach 26 - 28 stycznia odbyły się w naszej szkole pokazy bokserskie. Gościliśmy trenerów i zawodników klubu sportowego Skorpion Szczecin. Pokaz składał się z krótkiej rozgrzewki, następnie zawodnicy demonstrowali elementy treningu bokserskiego i fragmenty walki. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość przymierzyć rękawice, poćwiczyć razem z zawodnikami. Wszyscy zawodnicy biorący udział w pokazie są członkami kadry narodowej: Sandra Brodacka - dziewięciokrotna Mistrzyni Polski we wszystkich grupach wiekowych, wicemistrzyni Europy 2012; Patrycja Kiwak - Mistrzyni Polski Juniorek 2015, brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Europy 2015, Mirela Balcerzak - Mistrzyni Polski kadetek 2012, srebrna medalistka Mistrzostw Polski 2014 i 2015, V msc. na Mistrzostwach Europy 2014. Olga Moczała - wicemistrz Polski 2013, 2014, 2015, brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Kacper Harkowy - wicemistrz Polski 2013 i 2014, brązowy medalista 2015. Dominik Kociupa - brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów 2015 i Oskar Bielski - ćwierćfinalista Mistrzostw Polski.
Zawodników prowadzą trenerzy: Marcin Stankiewicz i Patryk Tkaczyk


Galeria


U MAŁYCH PACJENTÓW


Jak co roku nasi gimnazjaliści odwiedzili małych pacjentów oddziałów dziecięcych szpitala przy
ul. Arkońskiej. Grupa teatralna z klasy III A przygotowała baśniową inscenizację zatytułowaną
„Jest taki kwiat”, którą zaprezentowała 28 stycznia przed najwdzięczniejszą widownią – maluchami przebywającymi w szpitalu. Przedstawienie spodobało się nie tylko dzieciom, słowa uznania wyrazili także rodzice i dziadkowie towarzyszący swoim pociechom. Na zakończenie przyszedł czas na wręczenie wykonanych przez gimnazjalistów paczek, w których znalazły się słodkie pluszaki i łakocie.


Galeria


Projekt "Zabytki techniki"


Dnia 27 stycznia w auli gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego klas II pt. „Zabytki techniki” odbyła się dla wszystkich uczniów prelekcja prowadzona przez przedstawiciela Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie pana Jacka Kosińskiego. Wykład połączony z prezentacją multimedialna dotyczył zabytków techniki. Na spotkaniu zostały omówione zasady klasyfikowania zabytków oraz ich rodzaje. Prowadzący przypomniał uczniom o konkursie fotograficznym zorganizowanym w ramach projektu, którego opiekunkami są panie Anna Ziółkowska i Agata Ochrymiuk oraz Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.
PRZY WIGILIJNYM STOLEJak co roku w grudniowy wieczór przy wigilijnym stole spotkali się uczniowie, absolwenci, rodzice i pracownicy Gimnazjum nr 6. Jasełka, śpiew kolęd, świąteczne życzenia, wspólna wieczerza wigilijna – to tradycje tworzące wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę. Do tradycji w naszej szkole należy również licytacja stroików i ozdób świątecznych, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. W tym roku w szczególny sposób pragniemy pomóc naszemu koledze Markowi, wspierając go w walce z chorobą.


Galeria


DWADZIEŚCIA LAT MINĘŁO


foto Pałac Młodzieży


foto Pałac Młodzieży

15 grudnia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu dwudziestolecia Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Naszej szkole przypadł w udziale zaszczyt przygotowania programu artystycznego towarzyszącego uroczystości. Zaprezentowaliśmy Żeglarski express , podczas którego wystąpiło Przedszkole Publiczne nr 27 Żagielek, Zespół Szkół nr 1 oraz Pałac Młodzieży. Gimnazjalistów reprezentowała także nasza szkoła, przedstawiając zaproszonym gościom scenkę Willkommen in Rostock, która została wysoko oceniona podczas konkursu Porty Morza Bałtyckiego zorganizowanego w ramach tegorocznych Dni Morza. Występ uświetniający tak ważną uroczystość sprawił nam wiele satysfakcji, a fakt, że bardzo spodobał się publiczności, dopełnił radości. Jubileusz stał się doskonałą okazją do wyróżnienia najaktywniejszych uczestników Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, wśród których znalazło się również nasze Szkolne Koło Edukacji Morskiej.


GaleriaSPOTKANIE Z CYFROWYMI WYNALAZCAMI


Październik i listopad dla klas informatycznych minął pod znakiem programowania. Uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję spotkać się z Cyfrowymi Wynalazcami i panem Sebastianem Szczepańskim. Podczas warsztatów poznawaliśmy tajniki programu Scratch, który zastosowaliśmy do zaprogramowania urządzeń sterujących ruchem drogowym w miastach. Od tej pory zasady działania świateł drogowych, przejazdów kolejowych czy systemów sterujących sygnalizacjami na skrzyżowaniach drogowych nie są nam obce. Warsztaty były dla nas niesamowitą przygodą, bo skomplikowane zagadnienia pokazane były w przystępny i zajmujący sposób. Mamy nadzieję, że Cyfrowi Wynalazcy nas jeszcze odwiedzą. Jesteśmy gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań stawianych przez prowadzącego. Kto następnym razem okaże się najlepszy i najszybciej zbuduje swój program? O tym już wkrótce! Więcej o Cyfrowych Wynalazcach można znaleźć na stronie www.cyfrowiwynalazcy.pl.


Galeria


WIZYTA W TECHNOPARKU


W listopadzie klasy informatyczne miały okazję odwiedzić naszego sąsiada - Technopark Pomerania. Spotkaliśmy się z Działem IT (centrum danych) oraz Działem Rozwoju (przedsiębiorczość technologiczna). Podczas wizyty dowiedzieliśmy się, czym tak naprawdę zajmuje się taka instytucja. Znajdują się tu różne firmy, nie tylko duże, ale także małe i średnie. Swoją siedzibę mają tu również organizacje, które wspierają rozwój branży IT. W zakamarkach obiektu mieści się ogromna serwerownia. Dzięki Technoparkowi Pomerania branża nowoczesnych technologii ma znakomite warunki do rozwoju, a nasi uczniowie mogą poznać wiele nowinek IT. Bardzo ciekawe wykłady o infrastrukturze technicznej Technoparku przeprowadził pan Zbigniew Krupa - główny informatyk SPNT - wyjaśniając zawiłości logistyczne nowoczesnych centrów danych. Wizyta w gościnnych progach naszego sąsiada sprawiła nam wiele satysfakcji i mamy nadzieję, że będzie również źródłem inspiracji do dalszej pracy.


Galeria


Pulitzer 2015


W piątek 13 listopada odbył się finał XV edycji Pulitzera, czyli konkursu na najlepszą szkolną gazetkę organizowanego przez Kurier Szczeciński. Wzięły w nim udział redakcje ze szkół podstawowych, gimnazjów
i liceów z całego województwa zachodniopomorskiego. Oprócz wręczenia nagród zwycięzcom, organizatorzy zadbali o wszechstronny rozwój przyszłych dziennikarzy. W czasie uroczystości mieliśmy okazję zwiedzić Archiwum Państwowe wraz z pomieszczeniami, do których na co dzień mają wstęp tylko upoważnieni pracownicy. Na koniec spojrzeliśmy na Szczecin oczami przewodnika, który oprowadził wszystkich po naszym pięknym mieście, opowiadając historie związane z oglądanymi miejscami. Kiedy okazało się, że wygraliśmy w kategorii szkół gimnazjalnych, byliśmy zaskoczeni, jednak zdziwienie niemalże natychmiast przerodziło się w ogromną radość. Po raz kolejny naszemu kołu dziennikarskiemu przypadła
w udziale główna nagroda - Pulitzer.

Sandra Nowaczyk - redaktor naczelny gazety "Po dzwonku"Iskierka Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym


28 listopada w Kaskadzie odbyła się inauguracja akcji Iskierka Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym. Jak co roku uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół nr 5 pan Mirosław Żylik. To właśnie nauczyciele tej szkoły zapoczątkowali działania charytatywne na rzecz potrzebujących. W czasie licytacji placówki oświatowe biorące udział w akcji prezentowały talenty swoich uczniów. Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica klasy III A Zosia Wójtowicz, w której wykonaniu zebrani mogli usłyszeć piosenkę
Moniki Lewczuk Tam, tam.


Galeria


LAUREAT WŚRÓD EKOLOGÓW


Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy Ib Mateusz Wyroda zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym. Była to V edycja konkursu odbywającego się pod hasłem „Kto jest eko, ten zajdzie daleko.” Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała nauczycielka biologii i ekologii pani Zofia Sokołowska. Serdecznie gratulujemy!


Galeria


EKOLODZY W ŚWIECIE NAUKI


22 października 2015 r. klasy ekologiczne: IIb i IIIb wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z nauką w ramach cyklu zajęć zaplanowanych na bieżący rok szkolny. Tym razem była to lekcja laboratoryjna pt. „O dwóch takich co skroplili azot” przygotowana w szczecińskim Muzeum Narodowym.
W czasie interaktywnego spektaklu uczniowie poznali właściwości powietrza, a szczególnie jego głównego składnika – azotu. Mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do świata skroplonych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i poznać ich zastosowania w medycynie oraz kuchni molekularnej. Atrakcję stanowiła także możliwość bezpośredniego udziału w widowiskowych, spektakularnych eksperymentach chemicznych.


GaleriaWSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM -
ŻYWA LEKCJA HISTORII W GIMNAZJUM NR 6


Dzień 12 listopada był zwieńczeniem obchodów Dnia Niepodległości w Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa. W ciągu tygodnia na lekcjach historii młodzież miała okazję poszerzyć wiedzę na temat polskiego święta państwowego obchodzonego 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tydzień patriotyzmu uświadomił wszystkim jak ważna jest ojczyzna i wolność.
Podczas zajęć przeprowadzonych w klasach pierwszych pracownicy IPN przedstawili sylwetki największych bohaterów, którzy doprowadzili do WOLNOŚCI - Józefa Piłsudskiego i Lecha Wałęsy. Dwie skrajne postacie dążące do niepodległości i suwerenności naszego kraju.
Zwieńczeniem tych radosnych obchodów była żywa lekcja historii poprowadzona przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Monte Cassino" (wcześniej GRH "Borujsko") ze Szczecina. Tematem prelekcji był "PATRIOTYZM dawniej i dziś". Rekonstruktorzy zestawili nasze życie codzienne z realiami wojennymi, wzbudzając w uczniach ciekawość poznania losów m.in. legendarnej Inki czy oddziałów
gen. Sosabowskiego.


Galeria


Halloween
30 października 2015 r. w naszej szkole zapachniało dynią i jabłkami. W Gimnazjum nr 6 zagościły tego dnia bardzo pozytywnie nastawione strzygi, duchy i zjawy. Uczniowie (niektórzy zapewne ze sporą pomocą rodziców :)) upiekli pyszne ciasta na szkolny kiermasz słodkości. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w powrocie do zdrowia naszego kolegi - Marka.

Ustroiliśmy również szkołę, a raczej klasowe drzwi - na konkurs "Straszne drzwi".
Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3B, drugie - klasa 2D, a trzecie - klasa 1C.
W konkursie na najlepsze (a może najbardziej przerażające? :D) przebranie zwyciężyli:
I miejsce ex aequo - Oliwia Dobrowolska, Magda Dobrohorska i Sara Hiruta z klasy 2A
II miejsce - Aleksandra Dobies z klasy 3D
III miejsce - Kacper Żubryk z klasy 2D.

To był miły dzień. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w życie naszej szkoły składamy podziękowania.


GaleriaPamiętamy o zmarłych


Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym młodzież naszej szkoły odwiedziła Cmentarz Centralny. Uczniowie klasy 3b i 3a uporządkowali grób patrona Gimnazjum nr 6 profesora Stefana Kownasa. Gimnazjaliści z klasy teatralno-fotograficznej (3a) przygotowali do Święta Zmarłych groby szczecińskich aktorów - Jana Daszewskiego i Czesława Kurasza. Opieka nad miejscem spoczynku artystów jest jednym
z zadań realizowanych w ramach współpracy ze Związkiem Artystów Scen Polskich i szczególną lekcją pamięci o ludziach współtworzących kulturę naszego miasta.


Galeria


W Dniu Edukacji Narodowej


"Przyrzekamy systematycznie i pilnie zdobywać wiedzę …" - ślubowanie to najważniejszy moment uroczystości szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości, rodziców, starszych koleżanek i kolegów oraz wszystkich pracowników gimnazjum stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Nie zabrakło też serdecznych życzeń składanych przez uczniów i rodziców pracownikom szkoły zarówno tym obecnym jak i emerytowanym, o których zawsze pamiętamy w dniu ich święta. Do życzeń chórek i zespół instrumentalny dołączyli swoje muzyczne dedykacje. Uroczystość dopełniło wręczenie nagród dyrektora szkoły nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Na zakończenie zespół teatralny występujący po raz pierwszy w nowym składzie zaprezentował przedstawienie "Podróż w czasie", które publiczność nagrodziła gromkimi brawami.


Galeria


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W wyniku przeprowadzonych wyborów uzupełniających do Samorządu Uczniowskiego
jego grono zostało powiększone o NATALIĘ KOŁECKĄ oraz JULIĘ UJEK.
Obie są uczennicami klasy 2a.
Serdecznie gratulujemy!
SAMORZĄD UCZNIOWSKIDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kobiety w świecie IT


Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, ale także przełamuje się stereotypy. W miniony wtorek, 26 września, 26 uczennic naszego gimnazjum wzięło udział w konferencji „Kobiety w świecie IT”. Obecne na niej panelistki - graficzki, informatyczki i blogerka - przełamywały mentalne schematy, które przyznają pierwszeństwo mężczyznom w tej dziedzinie. Obecnie uległo to zmianie. Kobiety pełnią kluczowe stanowiska w firmach IT, a informatyka jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem studiów przez młode Polki.


Galeria


LEKCJE EKOLOGII W TERENIE


W sobotę 26 września 2015 roku uczniowie klas ekologicznych naszego gimnazjum brali udział w zajęciach terenowych, które odbywały się na terenie arboretów w Glinnej i Przelewicach oraz Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry. W czasie warsztatów prowadzonych przez naukowców z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego poznaliśmy różnorodne gatunki flory zarówno rodzime jak i introdukowane, ich właściwości biologiczne i użytkowe. Konkursy wiedzy o poznanych obszarach były okazją do sprawdzenia wiadomości i rywalizacji między szkołami, zaś ognisko zorganizowane w trakcie zajęć sprzyjało integracji uczniów z różnych szkół.


Galeria


EKOLOGICZNE SPOTANIA Z NAUKĄ


23 i 24 września 2015 roku uczniowie klasy IIb i IIId brali udział w wykładach i warsztatach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. W trakcie zajęć mieliśmy okazję poznać genetyczne podłoże dobierania się ludzi w pary. Warsztaty przeznaczone dla miłośników zwierząt, prowadzone przez doświadczonych herpetologów, dostarczyły nam wiedzy na temat budowy i zachowania się gadów egzotycznych oraz wyposażyły w umiejętności dotyczące ich hodowli w domowych warunkach.


Galeria


SZCZECIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI „PAPRYKARZ 2015"


Ukoronowaniem całorocznej pracy uczestników warsztatów modelarskich było wystawienie prac
w konkursie podczas Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego "Paprykarz 2015" odbywającego się w dniach
3 - 4 października w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji. Troje uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej (junior) otrzymując medale, dyplomy oraz modele do sklejania,
a byli to: Kacper Bloma z kl. Ia - klasa: dioramy, Kamil Szamałek z kl. IId - klasa: cywilne samochody ciężarowe i pojazdy techniczne - kategoria łączona oraz Oliwia Chmielewska z kl. IIIb - klasa: samoloty wojskowe odrzutowe skala 1/72 (junior/ senior). Nasi modelarze w podziękowaniu za udział w warsztatach
i wielogodzinną pracę nad modelami otrzymali od prowadzących upominki - modele do sklejania. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych modelarskich sukcesów.


Galeria


Wizyta w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym


W naszym gimnazjum uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności nie tylko podczas lekcji, ale także dzięki organizowanym wyjściom edukacyjnym. Tym razem gościliśmy w murach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec. To już kolejny raz, kiedy dołączyliśmy do pasjonatów nauki - braliśmy udział
w warsztatach, uczestniczyliśmy w wykładach, pokazach i zwiedzaliśmy laboratoria.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.


Galeria


WYCIECZKA STRALSUND – GREIFSWALD


Grupa naszych uczniów odwiedziła 24 września naszych zachodnich sąsiadów. Była to nagroda za zajęcie
I miejsca w konkursie „Porty Morza Bałtyckiego”, którego organizatorami byli: Urząd Miasta, Wydział Oświaty oraz Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie. Chodziło o przygotowanie najatrakcyjniejszego stoiska podczas czerwcowych regat Baltic Tall Ship Regatta 2015. Uczniowie gimnazjum oraz ubiegłoroczni absolwenci uczestniczący w projekcie odwiedzili oceanarium w Stalsundzie. Mogli obejrzeć różnorodne morskie przestrzenie życiowe - począwszy od zalewu Greifswadzkiego aż po otwarty Atlantyk, Akwarium Ławicowe, Akwarium Morza Bałtyckiego, Akwarium Morza Północnego oraz szereg wystaw tematycznych. Jedna z nich, "Wszechocean", ukazywała różnorodność życia w morzu i jego oddziaływanie na otoczenie. Największą atrakcją, oprócz rekina i wspaniałych żywych okazów ryb, okazały się pingwiny skaczące na dźwięk gromkich braw do wody oraz sala Giganci Mórz, którą ogląda się na dużych leżakach, leżąc pod modelami waleni i innych morskich olbrzymów w skali 1:1. Uczniowie przechadzali się uliczkami miasta, poznając jego kulturę i bogatą historię. Kolejnym punktem na naszej trasie było równie malownicze miasto Greifswald, którego urokliwe zabytki zachwyciły wszystkich. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń oraz z plecakami wypełnionymi żelkami i innymi niemieckimi łakociami.


Galeria

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Dnia 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniów i nauczycieli przywitał chór śpiewając "Odę do radości". Zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali powitań obywateli różnych krajów, uczestniczyli w konkursie literowania w języku angielskim i niemieckim, gdzie sponsorem nagród było Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.


Biwak integracyjny klas pierwszych
Wyjazd integracyjny klas pierwszych to jedna z wielu atrakcji proponowanych naszym gimnazjalistom.
17 września nasi uczniowie pod opieką wychowawców i opiekunów wyjechało do malowniczego
i urokliwego Podgrodzia. Wyjazd był niezwykle udany, wszyscy odpoczęli i lepiej się poznali.
Galeria

Rok szkolny 2015/16 rozpoczęty.Zakończenie roku szkolnego
KOŁO TEATRALNE NA SZÓSTKĘ
26 czerwca 2015r. pożegnaliśmy najliczniejszy teatralny zespół w historii szkoły, w skład którego wchodzili przede wszystkim uczniowie klasy III A. Od początku nauki w Gimnazjum nr 6 młodzi miłośnicy Melpomeny z zapałem angażowali się we wszystkie teatralne przedsięwzięcia, tworząc oprawę artystyczną naszych imprez i uroczystości oraz reprezentując z powodzeniem szkołę w konkursach teatralnych i przeglądach. Cieszyły zdobywane nagrody, ale najwięcej satysfakcji młodym aktorom dawało sprawianie radości innym, dlatego chętnie występowali na oddziałach dziecięcych szpitali przy ul. Arkońskiej oraz Unii Lubelskiej, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym na Warszewie, a także w Przedszkolu Publicznym nr 46.
W roku szkolnym 2014/2015 zespół zajął I miejsce w XV Międzygimnazjalnym Festiwalu Inscenizacji i Kabaretów, a Klaudia Szyćko zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki. Na festiwalu zaprezentowaliśmy inscenizację "Ze szkołą przez epoki". Nasze przedstawienie zostało również wyróżnione podczas VII Przeglądu Małych Form Teatralnych KOTŁOWNIA 2015.Najlepszy port


W dniach 13 - 14 czerwca nasza szkoła wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta, Wydział Oświaty oraz Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko "Porty Morza Bałtyckiego". Uczniom naszej szkoły przypadł w udziale Port Rostock. Nasze gimnazjum w ogólnej klasyfikacji okazało się bezkonkurencyjne i otrzymało I miejsce wśród szczecińskich szkół. Wygraliśmy 3 tysiące złotych. Ogromne brawa i podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w wydarzeniu.To już IX szkolny rajd im. prof. S. Kownasa


Już po raz dziewiąty odbył się w czerwcu w szkole rajd im. prof. S. Kownasa. W trakcie rajdu pierwszoklasiści mieli także okazję zwiedzić szczecińskie Muzeum Techniki. Była to dla uczniów okazja do dobrej kilkugodzinnej zabawy, międzyklasowej integracji oraz poszerzenia wiedzy i umiejętności w niekonwencjonalny sposób.

Ekologiczny sukces


W maju 2015 roku gościliśmy w naszej szkole laureatów konkursów przyrodniczych organizowanych przez Zarząd Wojewódzki Ligi Ochrony Przyrody. Tradycją tych konkursów jest organizacja uroczystości nagrodzenia laureatów w jednej ze zwycięskich szkół. W bieżącym roku szkolnym I miejsce w konkursie ekologicznym "Mój las" zdobył wśród uczestników spośród gimnazjów województwa zachodniopomorskiego uczeń klasy II b naszej szkoły Marek Bożylski. Opiekę merytoryczną nad Markiem sprawowała nauczycielka biologii i ekologii pani Zofia Sokołowska.
SZKOLNY DZIEŃ TEATRU


UROSZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM WIOSNA W OBIEKTYWIE


W środę 3 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagrór laureatom konkursu fotograficznego "Wiosna w obiektywie". Nagrody wręczali: Dyrektor Gimnazjum nr 6 - Ewa Dobrzycka, Prezes Szczecińskiego Parku Naukowo - Technologicznego - Andrzej Feterowski oraz organizator konkursu Jarosław Wochowski. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wsparcie i ufundowanie nagród sponsorom: Szczecińskiemu Parkowi Naukowo - Technologicznego i Miastu Szczecin.
Nieobecnych laureatów zapraszamy po odbiór nagród w dniu 25 czerwca o godzinie 16.00 w budynku sali gimnastycznej naszego gimnazjum.