Pożegnanie trzecioklasistówNagrody, wyróżnienia, uroczyste przemówienia to tylko niektóre z punktów uroczystego pożegnania uczniów klas trzecich. Wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum, by już od września zacząć kolejny etap edukacji. Nie zabrakło emocji i wzruszeń – szczególnie podczas oglądania wspomnieniowych prezentacji przygotowanych przez poszczególne klasy.

Galeria
Wycieczka do MiędzyzdrojówW czwartek 14.06.2018 klasy 2A, 2B, 2C pod opieką czterech opiekunów wybrały się na wycieczkę do Międzyzdrojów. W obie strony jechaliśmy szynobusem, co dało nam frajdę , ponieważ w dobie szybkiego przemieszczania się samochodami nie wszyscy mieli dotąd okazję skorzystać z usług Przewozów Regionalnych.
Na miejscu zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych i dajemy słowo, że im dłużej przyglądaliśmy się figurom, tym bardziej byliśmy pewni, że one oddychają i kiedy tylko przestajemy na nie patrzeć - żyją we własnym świecie i śmieją się z nas. Można było się i pośmiać, i przestraszyć. Plaża i molo powitały nas słońcem zza chmur, ale szybko się wypogodziło i daliśmy upust naszym emocjom, grając w piłkę, chłonąc słońce i spacerując . Mieliśmy możliwość przyjrzenia się, jak rybacy zwijają sieci i przygotowują świeżo złowione ryby do sprzedaży. Nie obyło się bez kupna paru pamiątek oraz odwiedzenia baru z kebabem i cukierni.
Wycieczka się udała. Zmęczeni, ale " najodowani" i z naładowanymi akumulatorami wróciliśmy do domu.

GaleriaNagrody dla laureatów11 czerwca w auli Szkoły Podstawowej nr 35 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Wśród nagrodzonych znalazły się również dwie uczennice naszego gimnazjum - Paula Siegieńczuk zdobyła tytuł laureata Konkursu Polonistycznego, a Zuzanna Bielawa została laureatem Konkursu Języka Niemieckiego. Dziewczęta z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Macieja Kopcia oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty pana Jerzego Sołtysiaka odebrały dyplomy i pamiątkowe medale.

Galeria
Z "Tuwimowem" u małych pacjentówTeatralna grupa artystyczna z klas drugich 6 czerwca gościła na oddziałach dziecięcych szpitala przy ul. Arkońskiej. Gimnazjaliści zaprezentowali najmłodszej publiczności zabawną inscenizację zatytułowaną "Tuwimowo". Lokomotywa zabrała wszystkich w podróż, podczas której można było spotkać Słonia Trąbalskiego i jego małżonkę, zakręconego Hilarego oraz bohaterów "Ptasiego radia". Mali widzowie i ich rodzice nagrodzili występujących gromkimi brawami. Maluchy otrzymały także drobne upominki i słodkości.


Galeria


Międzyszkolny konkurs "25 - lecie żaglowca Fryderyk Chopin"


W dniu 30.05.2018 w Technikum Technologii Cyfrowych odbył się konkurs międzyszkolny "25 - lecie żaglowca Fryderyk Chopin". W konkursie wzięło udział 24 uczniów - członków Szkolnych Kół Edukacji Morskiej z Gim. 27, Gim.14, SP. 51,Gim. 24 ZS. nr 2, Gim.6 i TTC. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z dwóch części , pierwsza dotyczyła historii żaglowca, druga budowy i ożaglowania. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczestnicy obejrzeli film "Dziennik z niebieskiej szkoły" w reżyserii Jędrzeja Bończyka oraz mogli spróbować ciast
i słodkości przygotowanych przez uczniów Gimnazjum nr 6. I miejsce w konkursie zajął uczeń TTC Dawid Stankiewicz, II i III miejsce uczennice Gim. 27 Natalia Szwaba i Ewelina Kozakiewicz. Trzy kolejne miejsca przypadły w udziale uczniom Gim. 6 Michałowi Tomaszewskiemu, Zofii Piaseckiej i Jakubowi Sikorskiemu.
GaleriaWymiana międzynarodowa uczniów i nauczycieli


W dniach19- 26 maja 2018 roku grupa uczniów TTC wraz z nauczycielami brała udział w wycieczce do zaprzyjaźnionej szkoły Blanca d'Anjou High School znajdującej się w miejscowości El Perelló w Hiszpanii. Było to już czwarte z kolei spotkanie przedstawicieli szkół partnerskich realizujących dwuletni ekologiczny projekt Unii Europejskiej Erasmus+ pt. "Wyobraź sobie lepszy świat". Oprócz polskiej i hiszpańskiej w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele trzeciej partnerskiej szkoły - Liceo Galanti z miejscowości Campobasso we Włoszech. W programie wizyty mieliśmy zarówno zajęcia edukacyjne w szkole, jak i poza nią.
Uczestniczyliśmy w wyciecze do farmy wiatrakowej, gdzie mogliśmy poznać i porównać warunki i sposoby wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w Polsce i Hiszpanii. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam warsztaty w przedsiębiorstwie zajmującym się hodowlą pszczół, zbieraniem miodu i wytwarzaniem z niego ekologicznych produktów. Ogromne emocje przeżywaliśmy w trakcie rejsu połączonego z pływaniem po pełnym morzu o głębokości 30 m i obserwacją tuńczyków w ich naturalnym środowisku. Byliśmy zaskoczeni informacją o tym, że królująca na stołach naszych gospodarzy paella przyrządzania jest z ryżu uprawianego wyłącznie w Hiszpanii. Niezatarte wspomnienia pozostawił w nas pobyt w parku narodowym w dolinie rzeki Ebro i możliwość podziwiania egzotycznych, majestatycznych flamingów czy czczonego przez starożytnych Egipcjan ibisa. Zachwyt przeżywaliśmy, zwiedzając urokliwe hiszpańskie miasta: starożytną, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Tarragonę, i odwiedzaną przez turystów z całego świata, cieszącą oczy niezwykłą architekturą i atmosferą, Barcelonę.
Uczniowie, mieszkający w domach swych hiszpańskich kolegów, mogli obserwować różnice i podobieństwa w codziennym życiu, kulturze i zwyczajach (np. kulinarnych) między państwami partnerskimi.
Pobyt w Hiszpanii na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli jako wspaniała przygoda i niepowtarzalna okazja do wzajemnego poznania, integracji oraz nawiązania trwałych znajomości i przyjaźni.

Galeria
II miejsce w piłce nożnej!


16 maja reprezentacja Gimnazjum nr 6 w piłce nożnej dziewcząt brała udział w IX Letnim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt . W turnieju brały udział: organizator Gimnazjum nr 23, Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum z Przecławia. Nasze reprezentantki zajęły II miejsce. Dziewczyny nie przegrały żadnego meczu, zdobyły tyle samo punktów co reprezentacja z Przecłwia, z którą w bezpośrednim pojedynku zremisowały. W tej sytuacji decydowała różnica bramek zdobytych i straconych w całym turnieju, a tu lepiej wypadła drużyna z Przecławia. Nikola Połtożycka została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.
GaleriaWyniki IV edycji konkursu

BIEGAMY! POMAGAMY! BIEG DLA PATRYCJI I IWONY


Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji biegu charytatywnego organizowanego przez Technikum Technologii Cyfrowych oraz Technopark Pomerania! W tym roku biegniemy dla dwóch uczennic Gimnazjum nr 6.
Patrycja jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum i cierpi na syringomielię (jamistość rdzenia kręgowego). Choroba ta jest niezwykle rzadka i cechuje się postępującą niepełnosprawnością ruchową kończyn górnych i dolnych. Z dnia na dzień choroba postępuje. Patrycja wymaga nie tylko stałej opieki, ale i długotrwałej rehabilitacji, leczenia oraz kosztownego sprzętu. Szansą dla Patrycji jest operacja w Barcelonie, która zatrzymałaby postępy choroby.
Iwona to uczennica trzeciej klasy gimnazjum, która zmaga się z chorobą genetyczną - neurofibromatozą NF - 1. Powstały w wyniku choroby guz przemieszcza się, wywołując m. in. bóle głowy, kręgosłupa, lewej nogi, padaczkę, niedokrwienie organizmu, omdlenia, zaburzenia widzenia. Iwona objęta jest kosztownym leczeniem farmakologicznym.
Spotkajmy się 8 czerwca w TTC i wspólnie pobiegnijmy po zdrowie dla Patrycji i Iwony!

Lista zgłoszeniowa

Regulamin
MAMY LAUREATÓW !!!
Z przyjemnością ogłaszamy, iż dwie uczennice klas III gimnazjum zdobyły tytuł laureata w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Paula Siegieńczuk z kl. 3a została laureatką Konkursu Polonistycznego, a Zuzanna Bielawa z kl. 3b Konkursu Języka Niemieckiego. Przed każdą z uczennic otworem stoi wybrana szkoła ponadgimnazjalna.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacji!
Wizyta we WłoszechW dniach 18 - 24.03.2018 r. grupa gimnazjalistów z TTC, biorących udział w realizacji projektu
pt. "Wyobraź sobie lepszy świat" w ramach programu Erasmus+, wraz z opiekunami wyjechała do włoskiej szkoły partnerskiej w Campobasso.
Podróż rozpoczęła się we wiosennym Rzymie, co stało okazją do zwiedzenia Wiecznego Miasta. Na naszym szlaku znalazły się wszystkie "must see" - Colosseum, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi oraz Watykan. Kolejnym etapem była tygodniowa wizyta w Campobasso. W czasie jej trwania poznaliśmy nie tylko regionalne tradycje, kuchnię oraz język, ale również atrakcje samej miejscowości i jej okolic. Widzieliśmy m.in. Castel San Vincenzo, Colli al Volturno, stanowiska archeologiczne i paleontologiczne, manufakturę dzwonów w Agnone oraz fabrykę makaronu "La Molisana", gdzie nauczyliśmy się ręcznie wyrabiać makaron oraz rozpoznawać ten najlepszej jakości. Gospodarze pokazali nam również hałaśliwe miasto Neapol, w którym mieliśmy okazję próbować oryginalnej pizzy Margherita w miejscu jej narodzin.
Wizyta we Włoszech przyniosła dużo wrażeń i na pewno długo pozostanie w pamięci jej uczestników. W maju kolejne spotkanie z naszymi zagranicznymi partnerami - tym razem w hiszpańskim El Perello.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w IV edycji konkursu fotograficznego "Wiosna w obiektywie". Nie trać czasu, chwyć za aparat i ciesz się pięknem przyrody. Przyślij maksymalnie dwa zdjęcia o tematyce wiosennej na adres Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. Życzymy udanych ujęć i miłej zabawy w plenerze.

Karta informacyjna

Regulamin

W dniu 5 marca piłkarki nożne z Gimnazjum nr 6 wzięły udział w "XI turnieju o Puchar Dyrektora ZSB". Dziewczęta rozegrały pięć spotkań, zajęły II miejsce w turnieju, ulegając tylko drużynie z Przecławia. Zdobyły puchar i pamiątkowe medale. Aleksandra Filasek z kl. II b została wybrana najlepszym obrońcą turnieju, za co otrzymała statuetkę i dyplom.

Galeria

PROJEKT EDUKACYJNY "Bezpieczni pod żaglami"

W ostatnią sobotę, 3 marca żeglarze z TTC i Gimnazjum nr 6 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Bezpieczni pod żaglami". W ramach projektu uczestnicy mięliokazję praktycznie ugruntować wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przed lekarskiej przy użyciu defibratora AED.Dowiedzieli się również, w jaki sposób zabezpieczyć poszkodowanego przy użyciu deski BOARD RESCUE, który wpadł do wody z burty jachtu, mieli też okazję zapoznać się zasadami udzielania pomocy i transportu przy użyciu deski stabilizującej oraz kołnierza stabilizującego. W trakcie szkolenia w basenie poznali i przećwiczyli metody holowania.

Galeria


Lekcja w kinie? Czemu nie!

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili Multikino Szczecin, aby uczestniczyć w "Lekcji w kinie" zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Podczas wykładu widzowie przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem, odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów, zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter. Duże wrażenie wywarła wizualizacja świata bez Internetu - wielu z nas uświadomiło sobie, jak ważną rolę w życiu współczesnych ludzi odgrywa sieć. Wizytę w progach X muzy zakończyła projekcja filmu "Painkillers. Lek na całe zło", który otrzymał Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Krakowie. Tematyka, nawiązująca do poszukiwania własnych korzeni i tożsamości oraz relacji w rodzinie, jak najbardziej wpisuje się w problemy współczesnych nastolatków.


23 lutego uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Festiwalu Naukowym E(x)plory. Podczas niego mieliśmy okazję poznać zasadę zachowania pędu i sprawdzić, dlaczego jest ona tak ważna w jeździe figurowej na lodzie. Poznaliśmy też koło Newtona, dowiedzieliśmy się, na czym polegają iluzje optyczne oraz jak można wiarygodnie "zmierzyć" zapach . Prowadzący opowiedzieli nam także o prehistorycznych zwierzętach latających
i wielkim szybującym odkryciu polskich paleontologów z Opolszczyzny. Natomiast podczas wykładu o dronach dowiedzieliśmy się między innymi o technicznych rozwiązaniach, które już niedługo pozwolą systemom bezzałogowym bezpiecznie współdzielić przestrzeń powietrzną z pasażerskimi samolotami. Ale to nie koniec, bo podczas warsztatów stworzyliśmy hydrauliczne ramię robota z kartonów i strzykawek, czy też za pomocą mikroskopów szukaliśmy atomów i komórek. Na pewno część eksperymentów będziemy mogli powtórzyć
w domu.

Galeria

WALENTYNKI

14 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły świętowali walentynki. Samorząd Uczniowski, jak co roku, przygotował pocztę walentynkową. Można było więc napisać kilka miłych słów i posłać je do ukochanej lub wyjątkowo lubianej osoby. Tego mroźnego dnia niejedno serce zostało rozgrzane przez miłosny liścik. Wyjątkowość święta podkreśliły czerwone stroje uczniów i nauczycieli.


POŁOWINKI
W piątek 9 lutego 2018r. odbyły się w naszej szkole ostatnie połowinki - bal uczniów klas drugich wygaszanego obecnie Gimnazjum nr 6. Spotkaliśmy się, by wspólnie uczcić półtora roku ciężkiej pracy oraz z przytupem wejść w kolejny etap wytężonej nauki .
Piękne suknie, odprasowane koszule, błyszczące buty oraz gustowne fryzury zadawały szyku podczas wspólnej zabawy. Nie było końca tańcom, zaś w chwilach wytchnienia sprawdzaliśmy się w się wielu konkursach,
m.in. w konkursie z krzesełkami, tańcu z balonami, pantomimie, odgadywaliśmy tytuły piosenek po ich pierwszych dźwiękach. Wybrano też króla i królową balu, którymi zostali Nikola Dąbrowska z kl. II a oraz
Maciej Filoda z kl. II d. Faworytów było wielu, ale to oni okazali się najlepsi.
Czas wspólnych pląsów umilały nam rozmowy przy szwedzkim stole, na którym przeważały słodkości. Gdyby nie ograniczenie czasowe, zabawa trwałaby zapewne do białego rana.

GaleriaWigilia Szkolna
Świętowanie Bożego Narodzenia nasza szkoła rozpoczęła 21 grudnia 2017 roku. Uczniowie technikum i gimnazjum wspólnie z nauczycielami przygotowali jasełka oraz poczęstunek wigilijny. W szkole zapachniało świeżą choinką, cynamonem i tajemnymi ingrediencjami użytymi do potraw. Nasze oczy cieszyły dekoracje na korytarzu i w klasach, a gości witała duża choinka udekorowana wykonanymi przez uczniów bombkami, w których kryją się uśmiechy i dobre życzenia. Wesołych świąt życzymy, wesołych świąt...

Galeria
Iskierka radości ma już 17 lat!


PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI - SZCZECIŃSKIE SZKOŁY POTRZEBUJĄCYM
to akcja szeroko propagująca ideę pomocy wśród wielu szczecińskich placówek oświatowych. Już od siedemnastu lat uczniowie szkół i przedszkoli podejmują działania, dzięki którym można pomóc najbardziej potrzebującym.
Do Iskierki włączyli się również uczniowie naszej szkoły. Nie mogło więc nas zabraknąć na tradycyjnej inauguracji akcji w Galerii Kaskada. Chłopcy klas trzecich gimnazjum oraz ich opiekun - pani Aleksandra Zielińska zaprezentowali swoje taneczne i teatralne umiejętności, wykonując utwór z filmu Boba Fosse’a Cabaret - „Money”. Występ rozbawił publiczność, a młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami!

Zawodowe selfie14 listopada 2017 r. klasy gimnazjalne TTC po raz kolejny odwiedziły mury Technoparku Pomerania. W ramach edukacji zawodowej uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których tworzyli różnorodne profile zawodowe, określając potrzebne w danej dziedzinie kompetencje miękkie i cyfrowe. Podczas pracy zespołowej mieli również możliwość sprawdzenia się w różnych rolach - lidera grupy czy wykonawcy projektu.

Galeria


Erasmus+ "Wyobraź sobie lepszy świat"W dniach 1 - 7.10.2017 r. w Technikum Technologii Cyfrowych gościliśmy uczestników wymiany młodzieży w ramach europejskiego programu Erasmus+. Sześcioro uczniów z hiszpańskiej malowniczej miejscowości El Perello oraz sześcioro licealistów z włoskiego historycznego miasteczka Campobasso wraz ze swoimi opiekunami i uczniami naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach poświęconych zagadnieniom zrównoważonej gospodarki. Tygodniowy pobyt naszych gości obfitował w liczne spotkania i wyjazdy. Uczestnicy programu pt. "Wyobraź sobie lepszy świat" wizytę w szkole rozpoczęli od wspólnie przygotowywanego śniadania w formacie znanego programu Masterchef. Zadaniem uczniów było przyrządzenie dań wg konkretnych wytycznych z uwzględnieniem poziomu wartości odżywczych. Należało wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną, lecz również umiejętnościami kulinarnymi. Tego samego dnia na pokładzie Kapitana Cook'a mieliśmy okazję poznać przemysłową część Szczecina od strony wody; wieczorem zaś grupa integrowała się w kręgielni. Mimo bardzo niegościnnej pogody (lało jak z cebra), humory dopisywały, a uczestnicy projektu coraz lepiej się poznawali. W kolejne dni międzynarodowa grupa polsko-włosko-hiszpańska odwiedziła Ośrodek Energii Odnawialnej w Ostoi, Nadleśnictwo w Kliniskach, Oczyszczalnię Ścieków Pomorzany, Elektrownię Geotermalną w Pyrzycach oraz żubry w Wolińskim Parku Narodowym. Zajęcia, które zostały zaproponowane uczestnikom projektu, miały przybliżyć tematykę ekologiczną. Były one świetnym starterem do rozpoczynających się zajęć ze zrównoważonej gospodarki, które prowadzone są we wszystkich partnerskich szkołach. Podczas spotkań w ramach przedmiotu "Zrównoważona gospodarka" uczniowie zdobędą wiedzę w zakresie: środowiska i zmian klimatu, nowych nawyków konsumpcyjnych i realizacji dobrych praktyk w zakresie ochrony planety, zrównoważonego rozwoju i zasobów energetycznych planety. Planowane są również liczne wyjścia i wycieczki w ciekawe miejsca. Wracając do wizyty, wszystkie zaplanowane aktywności miały charakter edukacyjny, jednakże nie zabrakło również wielu elementów rozrywkowo - kulturalnych. Zwiedzaliśmy Szczecin, podziwialiśmy panoramę miasta z 22 piętra pewnej kawiarni, uczyliśmy się jeździć na wrotkach, skakać w jump parku, a nasi goście entuzjastycznie spędzali swój wolny czas na zakupach. Tydzień upłynął bardzo szybko, uczestnicy projektu się zżyli - tym bardziej, że goście mieszkali w domach naszych uczniów - mieli więc okazję do poznawania polskich tradycji i kuchni (która naprawdę im smakowała). Polskie rodziny stanęły na wysokości zadania, kolejny raz potwierdzając słuszność opinii o wyjątkowej "polskiej gościnności". Śmiało można stwierdzić, że wizyta była udana, owocna i sprawiła wszystkim dużo radości. Kolejne spotkanie uczestników projektu odbędzie się w marcu, odwiedzimy wtedy naszych włoskich partnerów. A w międzyczasie wszyscy jesteśmy w serdecznym, mailowym kontakcie.

Europejski Dzień Języków ObcychWydarzenie to miało zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. Popularyzacja wiedzy na temat różnych języków jest w dobie XXI wieku bardzo ważna. Naszym celem było uświadomienie uczniom, że nauka języka to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Znajomość języka obcego daje nam całkiem nowe możliwości i pozwala uniknąć niezręcznych sytuacji. Przekonali się o tym widzowie, obserwując scenkę anglojęzyczną w sklepie oraz rozmowę rekrutacyjną w biurze. Połączenie znajomości języków obcych, nowych technologii komunikacyjnych to w dzisiejszym świecie podstawa, by osiągnąć w życiu sukces.

Rejs morski na żaglowcu "Kapitan Borchardt"
W dniach 19 - 21.09.2017 uczniowie Gimnazjum nr 6 i Technikum Technologii Cyfrowych brali udział w rejsie morskim na żaglowcu "Kapitan Borchardt" stanowiącym nagrodę za zajęcie II miejsca w Konkursie Wiedzy Morskiej. Wieczorem 19.09.2017 wyruszyliśmy ze Świnoujścia w kierunku Sassnitz. Bardzo żałujemy, że nie udało nam się wejść do portu - niestety, nie było miejsca przy kei. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło:). Zamiast postoju w przepięknym porcie spędziliśmy aż 38 godzin w morzu, z czego 30,5 godziny pod żaglami. Rejs, mimo że krótki, był bardzo intensywny. Dał przedsmak prawdziwego żeglarstwa. Ogromnym przeżyciem były nocne wachty, zwłaszcza że temperatury nie rozpieszczały;) oraz wachta kambuzowa, którą objęliśmy zaraz po zaokrętowaniu. Rejs ten zapamiętamy na długo z jeszcze jednego powodu- mieliśmy podczas niego okazję poznać niezwykłego Człowieka i wielkiego Kapitana - Ziemowita Barańskiego.

BIEGAMY POMAGAMYfoto relacja

Dzień Angielski ze Świętym Patrykiem i Królem Arturem


W piątek 24 marca w Gimnazjum nr 6 został przeprowadzony Dzień Angielski ze Świętym Patrykiem i Królem Arturem. Grupy uczniów z klas 2 i 3 realizujące projekt gimnazjalny przygotowały przedstawienie pt." You can't trust Laprechaun". Imprezę uświetniły prezentacje dotyczące św. Patryka oraz Króla Artura, quizy, gry
i zabawy oraz charytatywny kącik pełen słodkości. We wspólnej zabawie wzięli udział nie tylko gimnazjaliści, gościliśmy także przedszkolaki ze Strefy Malucha sąsiadującego z naszą szkołą Technoparku Pomerania.
Iskierka Radości


11 marca w Teatrze Współczesnym odbyła się finałowa gala podsumowująca działania realizowane w ramach Iskierki Radości. Podczas uroczystości docenieni zostali nasi uczniowie, którzy przez trzy lata nauki w gimnazjum wykazali się największym zaangażowaniem w podejmowaniu iskierkowych działań. Natalia Kołecka, Julia Ujek i Krzysztof Kosmala z rąk organizatorów akcji odebrali dyplomy uznania oraz drobne upominki. Gala pokazała, że idea niesienia pomocy jest bardzo bliska młodym ludziom. Ogromnie cieszy fakt, że nasi uczniowie zasilają szeregi wolontariuszy oddanych drugiemu człowiekowi.

Konkurs recytatorski
"Cztery pory roku z Vivaldim w tle"


2 marca 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs recytatorski "Cztery pory roku z Vivaldim w tle", który miał na celu ukazanie piękna języka poetyckiego oraz przygotowanie uczniów do wystąpień publicznych. Uczniowie mieli przygotować wybrany przez siebie wiersz lub fragment prozy poświęcony ulubionej porze roku. Bezapelacyjnie zwyciężyła uczennica klasy 1 B Anastazja Uscat, która przepięknie wyrecytowała po polsku wiersz K. Iłłakowiczówny, a po polsku i po rosyjsku wiersz A. Puszkina. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 1A Ewelina Zymek, trzecie przypadło jej koleżance z klasy - Ewie Krzyżanowskiej. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Leszczyńska z 2 B. Dzięki prezentacji Tomka Przyjemskiego z klasy 2D mogliśmy podziwiać zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy przyrody podczas czterech pór roku oraz przysłuchiwać się uspokajającym koncertom skrzypcowym A. Vivaldiego z jego najsłynniejszego dzieła. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznym szkolnym konkursie recytatorski m weźmie udział zdecydowanie więcej osób.
Konkurs muzyczny "Music World / Musik Welt"
W lutym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie ze znajomości muzyki anglo- i niemieckojęzycznej "Music World / Musik Welt" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Szczecinie. Zarówno angliści jak i germaniści z klas II i III zmagali się w quizie muzycznym, rozwiązując zadania sprawdzające umiejętności w zakresie czytania i słuchania. Oprócz tego musieli wykazać się wiedzą w quizie muzycznym oraz napisać list do swojego ulubionego artysty. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli germaniści. Jakub Krzywania oraz Jędrzej Szubert z klasy III c zajęli kolejno I i II miejsce, bijąc na głowę wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy!