SZKOLNY DZIEŃ TEATRU


UROSZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM WIOSNA W OBIEKTYWIE

KONFERENCJA W SPNT WIOSNA NOWYCH TECHNOLOGIIWYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki szkolnej do Kotliny Kłodzkiej. Wyjazd odbył się w dniach od 5 do 8 maja i wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich oraz kilkoro odważnych z klas drugich i pierwszych.
Więcej...WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
"WIOSNA W OBIEKTYWIE"


Więcej...

JAJKO W ROLI GŁÓWNEJ

1 kwietnia, tuż przed Wielkanocą, przedsiębiorczy ekolodzy z klasy IIIb pod kierunkiem nauczycieli biologii i chemii zorganizowali dla całej społeczności szkolnej imprezę pt. "Jajko w roli głównej".
Więcej...


Warsztaty modelarskie!

10 kwietnia 2015 roku w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji odbyły się pierwsze "Warsztaty modelarskie" dla uczniów Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa.
Więcej...


Iskierka podsumowana!

W poniedziałek w Teatrze Współczesnym odbyło się podsumowanie działań związanych z akcją charytatywną "Iskierka Radości" - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej szkoły, gdyż od wielu lat aktywnie uczestniczymy w tak ważnym wydarzeniu.
Więcej...MAMY KOLEJNEGO LAUREATA KONKURSU POLONISTYCZNEGO

Uczennica klasy 3 a PAULINA PAŁCZAK zdobyła tytuł LAUREATA Konkursu Polonistycznego, uzyskując siódmy wynik
w województwie. Gratulujemy Paulinie i nauczycielce j. polskiego p. Ewie Niewczas
!WIZYTA W OREW

14 lutego uczniowie klasy 2a odwiedzili dzieci i młodzież w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym na Warszewie. Drugoklasiści dwukrotnie zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny, na który złożyły się piosenki i zabawna inscenizacja, nie zabrakło też życzeń walentynkowych i serduszek. Kolejna już wizyta w ośrodku to niezwykła lekcja integracji, która dostarczyła jej uczestnikom wielu emocji.Wyniki konkursów przedmiotowych

W etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty naszą szkołę reprezentować będą uczennice klasy III A - Paulina Pałczak i Jovita Podstawa.

Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie w etapie rejonowym. Paulina w Konkursie Polonistycznym zdobyła maksymalną liczbę punktów (45/45), osiągając najwyższy wynik wśród 643 uczestników konkursu. Jovita w Konkursie Języka Niemieckiego uzyskała trzeci wynik na 472 uczestników, otrzymując 43 punkty na 45. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!MIKOŁAJ WŚRÓD PACJENTÓW

W środę 14 stycznia uczniowie Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa w ramach wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół Szpitalnych odwiedzili małych pacjentów w szpitalu przy ul. Arkońskiej, kontynuując akcję "Mikołaj wśród pacjentów". Mikołajkowy dar serca rozpoczął się w 2001 roku - od tego czasu w okresie świątecznym z niezmiennym zapałem kolejne roczniki gimnazjalistów ze szkolnego teatru podążają z workiem pełnym prezentów i zabawną inscenizacją w kierunku szpitala przy ul. Arkońskiej. Rokrocznie akcja rozpoczyna się podczas szkolnej wigilii. Wtedy odbywa się licytacja stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 6, z której dochód przeznaczony jest na paczki dla małych pacjentów. Przed wizytą w szpitalu sala teatralno-fotograficzna zamienia się w pracownię świętego Mikołaja - to tu powstają świąteczne podarki. Natomiast na zajęciach teatralnych gimnazjaliści z oddaniem wcielają się w bajkowe postacie, nie brakuje chętnych do ról księżniczek, wróżek, czarodziejów. Wszystkim przyświeca jeden cel - sprawić choć na chwilę radość chorym dzieciom. Śmiech i gorące brawa są najlepszym podziękowaniem dla młodzieży, która zawsze podkreśla, że radosny wyraz twarzy i promienny uśmiech zadowolonej widowni są bezcenne.WIGILIA SZKOLNA

JASEŁKA SZKOLNE


DYREKTOR NA MEDAL

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że Minister Edukacji Narodowej nadał za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej najwyższe odznaczenie resortowe - Medal Komisji Edukacji Narodowej Dyrektorowi Gimnazjum nr 6 - Ewie Dobrzyckiej. Pani Dyrektor odznaczenie odebrała z rąk Ministra Edukacji Narodowej - Joanny Kluzik-Rostkowskiej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie podczas oficjalnej ogólnopolskiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października 2014r. Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor, życząc dalszych sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań!