Osiągnięcia




Rok szkolny 2015/2016

>>Nagroda główna w konkursie "Szkolny Pulitzer" dla naszej gazetki "Po dzwonku";
>> Iskra Octopoda 2016 za duże zaangażowanie i długoletnią działalność charytatywną w ramach akcji "Iskierka Radości";
>> I miejsce w Miejskim Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej;
>> I miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym;
>> I i III miejsce w konkursie ekologicznym "Mój las" na szczeblu wojewódzkim;
>> I miejsce drużynowo w konkursie "25 lecie s/y Magnolia";
>> I miejsce w cyklu rozgrywek organizowanych przez MOS w ramach Szczecińskiej Ligi z Klasą;
>> I miejsce reprezentacji piłki nożnej w 14 edycji turnieju o puchar Jana Bosko w kategorii szkół gimnazjalnych;
>> III miejsce reprezentacji szkoły w piłce nożnej dziewcząt w Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Niebuszewo;
>> I miejsce w XVI finale wojewódzkiego konkursu historycznego "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region. Historia w krążku zamknięta. Pomorze Zachodnie od rządów Bogusława X do panowania Bogusława XIV";
>> Nagroda dla koła teatralnego za najlepszy spektakl szkolny w Przeglądzie Małych Form Teatralnych Kotłownia organizowanym przez IX LO;
>> III miejsce w Turnieju Teatralnym Pleciugomaniacy;
>> Wyróżnienie za przedstawienie "Podróż w czasie" podczas Miejskich Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych;
>> Wyróżnienie dla zespołu teatralnego w Międzygimnazjalnym Festiwalu Kabaretów organizowanym przez Gimnazjum nr 12;
>> Trzy wyróżnienia podczas Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego "Paprykarz 2015".


Rok szkolny 2014/2015

>>Laureat Konkursu Polonistycznego;
>>Finalista Konkursu Języka Niemieckiego;
>>III miejsce i tytuł Historyka roku w XV edycji Konkursu z Edukacji Regionalnej "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region". Temat przewodni "Historia Pomorza w XX wieku";
>>II i III miejsce konkursie wiedzy i umiejętności żeglarskich "Kuźnia Żeglarska";
>>III miejsce drużynowo w sztafetowych biegach przełajowych organizowanych przez MOS w ramach Gimnazjady.
>>III miejsce w halowym turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Niebuszewo Bolinko;
>>Nominacja szkolnej gazety "Po dzwonku" do nagrody głównej "Szkolny Pulitzer";
>>I miejsce w kategorii "Impresje żeglarskie" w konkursie fotograficznym "Nasze rejsy - przygoda pod żaglami";
>>III miejsce w konkursie zorganizowanym w ramach Kampanii Edukacyjnej ELKA KROPELKA AKADEMII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU;
>>II miejsce w XVI Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej;



Rok szkolny 2013/2014

>>Finalista Konkursu Języka Niemieckiego;
>>Finalista Konkursu Matematycznego;
>>I miejsce w XIII Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze organizowanym w Teatrze Polskim przez Gimnazjum nr 8;
>>I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym dla gimnazjów "Sławni żeglarze i ich wielkie odkrycia geograficzne";
>>II i III miejsce oraz tytuł "Historyka Roku" w wojewódzkim konkursie historycznym "Moja Mała Ojczyzna. Moja miejscowość, mój region";
>>II miejsce w XV Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej;
>>Laureat etapu miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego;
>>I miejsce zarówno w kategorii duetów jak i solistów w Międzyszkolnym Festiwalu Duetów i Solistów;
>>II miejsce i nagroda dla najlepszej aktorki w Międzygimnazjalnym Festiwalu Kabaretów;
>>I miejsce drużynowo i II indywidualnie w "Konkursie Wiedzy Morskiej" ;
>>I miejsce w turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Niebuszewo i nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju;
>>III miejsce w finale rozgrywek miejskich o mistrzostwo Szczecina w piłce nożnej chłopców organizowanym przez MOS;
>>Nominacja gazetki "Po dzwonku" do nagrody głównej Szkolnego Pulitzera;
>>II miejsce w konkursie "Angielski dla młodych żeglarzy";
>>VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA;
>>II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu ekologicznego "Mój las";
>>I miejsce w piłce nożnej chłopców w rozgrywkach "Liga z klasą" organizowanych przez MOS;
>>II i III miejsce w konkursie "Z wiedzą w żagle";
>>IV miejsce w klasyfikacji OPEN I w regatach o Puchar Magnolii.




Rok szkolny 2012/2013

>> I miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym "Mój las";
>> I miejsce i wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie fotografii przyrodniczej,
>> I miejsce w międzyszkolnym konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pt. Akweny Szczecina i ich tajemnice",
>> trzy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie EKOPLANETA;
>>Międzygimnazjalny Festiwal Kabaretów - II miejsce i nagroda dla najlepszego aktora;
>> I miejsce w wojewódzkim konkursie dziennikarsko-fotograficznym "W obiektywie szalonego reportera";
>> I miejsce w konkursie historycznym "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region" i tytuł Historyka Roku;
>> I miejsce w konkursie fotograficznym "Otwórz oczy - kultura antyczna
w przestrzeni twojego miasta."
>> II miejsce w konkursie fotograficznym "Zjawiska fizyczne wokół nas".


Rok szkolny 2011/2012

>> Konkurs Polonistyczny - w 2012r. laureat;
>> nagroda główna "Szkolny Pulitzer 2012";
- II miejsce i nagroda dla najlepszego aktora w Międzygimnazjalnym Przeglądzie Kabaretów w 2012r;
>> II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym na samodzielnie napisany wiersz ;
>> uzyskanie tytułu finalisty wojewódzkiego konkursy biologicznego,
>> I i II miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym "Mój las";
>> I i III miejsce w ogólnopolskim finale tego konkursu,
>> I miejsca w międzyszkolnym konkursie "Eko-portret Ziemi" w kategorii "komiks", "praca literacka", "fotografia";
>> wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie EKO-TEST
>> VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MATHS in ENGLISH" zorganizowanym przez SP nr 42. - II miejsce w swojej kategorii wiekowej - Oskar Linek
>> międzyszkolny Konkurs Matematyczny Kangur 2012- wyróżnienie - Oskar
>> I, II nagroda oraz 6 wyróżnień w konkursie fotograficznym "Szczecin z książką" 2012;
>> I nagroda i 2 wyróżnienia w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym
"Światło wieczorową porą" 2012;
III msc. i wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Profilaktyka oczami młodzieży" 2012;
>> Karolina Borucka I miejsce, Ola Tkacz II miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego organizowanym
przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Szczecinie;
>> Oskar Linek II miejsce spośród klas I w międzyszkolnym konkursie matematyczny w języku angielskim
organizowany przez szkołę podstawową nr 42 w Szczecinie.



Rok szkolny 2010/2011

>> Konkurs Polonistyczny - w 2011 r. laureat i finalista;
>> Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Teatrze - II miejsce;
>> dwa wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekologicznej EKO-PLANETA;
>> I miejsce w wojewódzkim konkursie "Na najlepiej pracujące szkolne koło Ligii Ochrony Przyrody";
>> I i II miejsce w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym "Zieleń Szczecina;
>> dwa pierwsze miejsca w wojewódzkim konkursie ekologicznym "Mój las;
>> wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ekologicznym "Mój las;
>> nagroda główna w międzyszkolnym konkursie ekologicznym "Eko-portret Ziemi";
>>pełnienie funkcji opiekuna merytorycznego stypendystki wojewódzkiego programu
"Zachodniopomorskie talenty", zdobycie przez stypendystkę tytułu "Najlepszy z najlepszych" przyznawanego najbardziej uzdolnionym uczniom realizującym ten program.
>> I msc. w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Miasta świata" MDK Lubin;
>> II i III nagroda oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficzno - filmowym "Diaporama" MDK Lubin 2011
>>I i II nagroda i 5 wyróżnień w konkursie fotograficznym z okazji "Dni Techniki Kolejowej" 2011;
>> II msc. w konkursie "Wiatr w żagle przedsiębiorczości społecznej" oraz "Na najciekawszy biznesplan"
z okazji Międzynarodowego Dnia Przedsiębiorczości w woj. Zachodniopomorskim w latach 2010 i 2011;
>> 13 i 15 msc. indywidualnie w Mistrzostwach Polski Młodych Ekonomistów w latach 2010 i 2011.
>> I i II nagroda oraz 4 wyróżnienia w konkursie fotograficznym "Akweny wodne Szczecina i ich tajemnice";



Rok szkolny 2009/2010

>> 1 miejsce w konkursie „Wodniacy – wszechstronni, sprawni, zgrani”
>> 3 miejsce – Karim Anani w turnieju „Po oceanach wiedzy – Ludomir Mączka i Dar Pomorza”
>> 2 miejsce w konkursie na „Najaktywniejszą turystycznie szkołę”
>> 2 miejsce w wojewódzkim konkursie na „Najciekawszy biznesplan”, zespół w składzie : Patrycja Paterewicz, Kasia Belko, Asia Brzostowska, Magda Nadarzyńska
>> Finalistki Wojewódzkiego Konkursy Polonistycznego – Katarzyna Belko oraz Adrianna Palus
>> 2 miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze, zespół w składzie; Katarzyna Belko , Adrianna Palus, Natalia Boszko
>> Wyróżnienie w konkursie „Kangur matematyczny” - Maciej Paderecki
>> 2 uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego z elementami wiedzy o sztuce
>> Emilia Smoleń i Karim Anani zdobyli tytuł laureata w konkursie plastycznym „Mieszkam i żegluję w Szczecinie”
>> 2 miejsce Karim Anani i wyróżnienie Magdalena Nadarzyńska w konkursie plastycznym „Moje marzenia o Szczecinie”
>> W konkursie „Kangur Matematyczny” Maciej Paderecki otrzymał wyróżnienie
>> 2 miejsce w konkursie na „Najciekawszy Biznesplan” z okazji Dnia Przedsiębiorczości.
>> 15 miejsce w Polsce Patrycja Paterewicz w V mistrzostwach Polski Młodych ekonomistów org. Przez Skok Stefczyka
>> 1 i 2 miejsce w konkursie fotograficzno-graficznym „Zmieniamy Szczecin” org. przez LO 18 dla Natalii Obremskiej i Tomasza Kostruby
>> 2 miejsce w konkursie fotograficznym pt. „Tulipany i wiatraki” Bartek Pestka
>> 2 etap w szóstym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej Grzegorz Olichwer.
>> 23 edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las” - Karim Anani kl. 1d – 2 miejsce w województwie i 2 na szczeblu centralnym
>> Konkurs Zarządu LOP - „Woda cenniejsza niż złoto” -
1 miejsce – Natalia Boszko
2 miejsce – Natalia Koplin
3 miejsce - Bartosz Lamprecht
>> Konkurs „EKO PORTRET ZIEMI” - 1 miejsce Natali Obremskiej
>> „Rośliny Wokół Nas - piękne i pożyteczne” - wyróżnienie Kasi Belko
>> Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej EKO- PLANETA – wyróżnienie Lilianna Niewczas
>> 3 miejsce – Ania Matkowska w lidze biegowej – bieg na 600 metrów
>> 3 miejsce – Ania Matkowska w lekkoatletycznych Indywidualnych mistrzostwach Szczecina na 1000 metrów



Sukcesy w roku 2008/2009

>> II miejsce w Międzygimnazjalnym Przeglądzie Kabaretów.
>> I miejsce w X Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
>> VII miesjce w Szkolnej Lidze Lekkoatletyczne. Indywidualnie zdobyliśmy II medale: złoty Kamila Kotlicka w biegu na 100m oraz brązowy Magda Antol w pchnięciu kulą.
>> Uczestniczyliśmy w Lidze lekkoatletycznej osiągają bardzo dobre wyniki: Ł. Krajewski - brązowy medal w biegu na 1000m w klasach I. R. Jankowski - V miejsce w biegu na 100m w klasach I. B. Kowalski - brązowy medal w biegu na 1000m w klasach II. E. Baranowski - IV miejsce w biegu na 1000m w klasach III.
>> Amal Anani zdobyła tytuł laureata w konkursie plastycznym Środowisko naturalne Kanady .
>> Amal Anani zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie na kartkę z życzenia świąteczne organizowanym przez Gimnazjum nr 34.
>> Mario Loredo został finalistą Konkursu Języka Niemieckiego.
>> Michał Grobelny zajął I miejsce w miejskim etapie Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, w którym to konkursie brała udział również Amal Anani.
>> I miejsce w konkursie "Przyrodnicze Koło Fortuny" dla uczennic z klasy 2D: Natalji Jeszke, Anny Gajowniczek, Anny Kaźmierskiej.
>> III miejsce w konkursie krajoznawczym, organizowanym przez Zlot Kół SKKT i PTSM, który się odbył w SP nr36; dla Marka Maślaka, Piotra Buczkowskiego oraz Marcina Czostka.
>> Grand Prix dla Michała Sobotki oraz wyróżnienie dla Magdaleny Szymańskiej w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Pieskie marzenia, kocie pragnienia"
>> Paweł Małaszewicz finalistą w V Ogólnospolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnzjalnych 2008r.
>> Nagrody pocieszenia w konkursie Kangur Matematyczny dla Krzysztofa Małeckiego i Kamila Wieteskiego.
>> I miejsce w konkursie pt. "Postacie LOP" zorganizowanym przez Zarząd Miejski LOP w Szczecinie wygrała Amal Anani.
>> III miejsce w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej organizowanym przez Urząd Miejski i SP nr35 zajął Michał Grobelny z klasy 1a.
>> III miejsce w konkursie "Wiedza o kulturze Wielkiej Brytanii i krajów niemieckojęzycznych zajęli Jakub Sadłowski i Aleksander Morcinek.
>> Wyróżnienia w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. "Pokolenie Jana Pwała II - młodośc jako dar"; dla Magdaleny Stożyńskiej i Marka Maślaka.


    2007/2008 r.


    - ogólnopolski konkurs ekologiczny "EKO-PLANETA 2007" - dwa wyróżnienia; - międzyszkolny konkurs "Twórcy i działacze Ligi Ochrony Przyrody w województwie zachodniopomorskim" - I miejsce;

    - Grand Prix oraz nagroda dla najlepszej młodej aktorki w VIII Międzygimnazjalnym Festiwalu Kabaretów; - Mały Konkurs Recytatorski: - dwie laureatki w etapie dzielnicowym; - laureatka etapu miejskiego; - Finalista Konkursu z Języka Polskiego z Elementami Wiedzy o Sztuce;

    - Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie; - Grand Prix i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Pieskie marzenia, kocie pragnienia" zorganizowanym przez Klub Garnizonowy w Szczecinie i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie oraz wystawa pokonkursowa w szkolnej czytelni; - dwa wyróżnienia w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym "Pokolenie JP II - młodość jako dar" zorganizowanym przez Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie i Dom Kultury w Wadowicach pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisz;

    - 2 miejsce w konkursie "Nieletni Paragraf" organizowanym przez Komendę Miejską Policji;

    - nominacja do "Szkolnego Pulitzera" - konkurs na najlepszą gazetkę szkolną organizowany przez "Kurier Szczeciński";

    - dwóch laureatów w Międzygimnazjalnym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych organizowanym przez Liceum Katolickie;

    - Liga biegowa - runda jesienna - dziewczęta 5 miejsce, chłopcy 8 w klasyfikacji ogólnej. 1 miejsce/100 m. Kamila Kotlicka, 3 miejsce/600 m. Ania Matkowska, 1 miejsce /100 m. Bartek Kowalski. - Liga biegowa - runda wiosenna: 1 miejsce/100 m. Kamila Kotlicka, 1 miejsce/600 m. Ania Matkowska, 5 miejsce/300 m. Paulina Kubień. Drużynowo po obu rundach 6 miejsce dziewcząt w klasyfikacji ogólnej. - Kamila Kotlicka dwukrotnie zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego: 2 miejsce w rundzie jesiennej, 4 miejsce w rundzie wiosennej. - 7, 8 miejsce w Mistrzostwach Szczecina Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt. - 6 miejsce w Turnieju Noworocznym Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSOMS w Szczecinie. - Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców Gimnazjów: 1 miejsce / 100 m. Kamila Kotlicka, 3 miejsce w skoku wzwyż Adrian Łukasik, 1 miejsce w rzucie dyskiem Adrian Łukasik.

    Piłka nożna chłopców: - 2 miejsce w drugiej rundy eliminacyjnej Turnieju Coca - Cola Cup; - 2 miejsce w VII edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Niebuszewo.



      2006 r.

    1. I miejsce w Międzygimnazjalnym Przeglądzie Kabaretów oraz nagroda dla najlepszego aktora dla Dawida Dziarkowskiego
    2. I miejsce w quizie teatralnym "Przyjaciele Teatru" zorganizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej
    3. IV miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze
    4. I miejsce (Dawid Dziarkowski) w konkursie fotograficznym "Wakacje z Wodą" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Żeglarski
    5. XII miejsce w regionalnym finale ogólnopolskiego konkursu "Z Klasy Do Kasy" zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości
    6. I miejsce oraz dwa wyróżnienia w konkursie fotograficznym "Przyroda Wysp Pomorza Zachodniego" zorganizowanym przez Książnicę Pomorską
    7. III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Mój Las"
    8. III miejsce w wojewódzkim etapie Konkursu Wiedzy Ekologicznej
    9. VIII miejsce w Małej Olimpiadzie Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
    10. II i III miejsce w miejskim konkursie "Moje Miasto Jest Zielone i Czyste" organizowanym przez Zarzęd Miejski LOP


      2005 r.
    1. udział w drugim programie międzynarodowym Socrates Comenius "Oblicza Estuariów"
    2. III miejsce w kategorii "Najlepsza szkoła" - klasyfikacja wojewódzka w internetowym konkursie wiedzy o ochronie środowiska "Ekologia w Unii - My w Unii"
    3. II miejsce Magdaleny Ogorzałek i III miejsce Dominiki Nowak w IV Konkursie Wiedzy Ekologicznej (Pałac Młodzieży)
    4. II miejsce w klasyfikacji zespołowej w IV Pięcioboju Matematycznym organizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące.
    5. Wyróżnienie w miejskim konkursie fotograficznym "Magnolie w moim mieście"
    6. Wyróżnienie specjalne dla Koła Teatralnego Gimnazjum nr 6 w XXI edycji konkursu "Przyjaciele Teatru"
    7. II miejsce w Regionalnym Finale Gimnazjalnych Potyczek "Ekonomia na co dzień"
    8. VII miejsce w Ogólnopolskim Finale Gimnazjalnych Potyczek "Ekonomia na co dzień"
    9. I miejsce w V Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
      2004 r.
    1. I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze
    2. Wyróżnienie I stopnia dla koła z Gimnazjum nr 6 w Szczecinie w XX edycji konkursu Przyjaciele Teatru
    3. Zajęcie III miejsca w Konkursie Wiedzy Morskiej
    4. Wyróżnienie Bartka Paczewskiego w konkursie fotograficznym "Alternatywne źródła energii w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego w Wisełce.
    5. III miejsce zespołowo w Konkursie Wiedzy Morskiej
    6. II miejsce Patrycji Woźniak w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Szczecina.
    7. III miejsce w finale konkursu "Wszystkie śmieci nasze są - baterie 2003"
    8. I miejsce Anny Jarockiej w XV edycji konkursu "Mój las".
    9. III miejsce w konkursie "Na najaktywniejszą turystycznie szkołę"
    10. wyróżnienie I stopnia dla koła Gimnazjum nr 6 w XX edycji konkursu "Przyjaciele Teatru"
    11. I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
    12. wyróżnienie za najlepsze osiągnięcia w Szczecińskim Programie Edukacji Morskiej Dzieci i Młodzieży.
      2003 r.
    1. III miejsce w konkursie ekologicznym "Wszystkie śmieci nasze są"
    2. I miejsce zespołowo w Gimnazjalnym Pięcioboju Matematycznym
    3. I miejsce indywidualnie w Pięcioboju Matematycznym - Paweł Makowski kl.III D
    4. I miejsce w III Międzygimnazjalnym konkursie Wiedzy o Teatrze
    5. II miejsce "Na najaktywniejszą turystycznie szkołę."
    6. II miejsce w II Szkolnym Przeglądzie Teatralnym


    7. Dyplom uznania za ogólnopolskie przedsięwzięcie "Unia Europejska nie tylko dla dorosłych"
    8. Dyplom uznania za najlepsze osiągnięcia i promocje morskiego Szczecina.
      2002 r.
    1. I miejsce w województwie "Na najaktywniejszą turystycznie szkołę."
    2. I miejsce w województwie "Najlepiej pracujące szkolne koło LOP."
    Największe sukcesy zespołowe:
    1. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym w Wisełce;

    2. III miejsce w III edycji konkursu "Ekologia w Życiu Człowieka";

    3. I miejsce w II edycji konkursu ekologicznego "Odjazd śmieci";

    4. VI miejsce w Szczecinie w "Pięcioboju matematycznym";

    5. V miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Cheerleaders w Sosnowcu;

    6. II miejsce w Szczecinie w konkursie "Wiedzy o Teatrze";

    7. I miejsce w konkursie "Na najaktywniejszą turystycznie szkołę w Szczecinie" 2001/2002;

    8. I miejsce w województwie za działalność ekologiczną LOP w kategorii gimnazja.

    Osiągnięcia sportowe:
    1. Aleksandra Stępień - V miejsce w sprincie na VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (kolarstwo torowe) i II miejsce w Mistrzostwach Regionu Zachodniopomorskiego i Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży 2001/2002 w kolarskim wyścigu przełajowym;

    2. Marek Bojanowski - II miejsce w VI Mistrzostwach Szczecina na ergometrze wioślarskim 2001.

    Nasze największe osiągnięcia indywidualne:
    1. Monika Łangowska - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szklonej poda hasłem "Mój Las" - XIV edycja rok 2000/2001;

    2. Marta Zawadzka - laureatka (I miejsce) III edycji konkursu ekologicznego "Ekologia w Życiu Człowieka" - rok 2000/2001.

    Zwycięstwo w Pięcioboju Matematycznym:
    1. Paweł Makowski - 11,5. (I miejsce)

    2. Anna Wysocka - 9,5. (VIII miejsce)

    3. Paweł Stopa - 5p. (XXVII miejsce)

    Sukcesy w roku 2007/2008/2009 >> Nominacja do nagrody głównej "SZKOLNEGO PULITZERA" >> Szymon Szura i Joanna Rachuba zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu "EKO PLANETA". Otrzymali nagrody i dyplomy. >> II miejsce "NASTOLETNI PARAGRAF"- konkurs organizowany przez komendę miejską, w Szczecinie. >> Paweł Nowak zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, konkursu języka polskiego z elementami wiedzy o sztuce. >> Jakub Sadłowski i Aleksander Morcinek zostali laureatami konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych organizowanego przez KLO. >> Otrzymaliśmy puchar za II miejsce w konkursie na "NAJAKTYWNIEJSZĄ TURYSTYCZNIE SZKOŁĘ" w roku szkolnym 2007/2008.