SPOTKANIE Z CYFROWYMI WYNALAZCAMI

Październik i listopad dla klas informatycznych minął pod znakiem programowania. Uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję spotkać się z Cyfrowymi Wynalazcami i panem Sebastianem Szczepańskim. Podczas warsztatów poznawaliśmy tajniki programu Scratch, który zastosowaliśmy do zaprogramowania urządzeń sterujących ruchem drogowym w miastach. Od tej pory zasady działania świateł drogowych, przejazdów kolejowych czy systemów sterujących sygnalizacjami na skrzyżowaniach drogowych nie są nam obce. Warsztaty były dla nas niesamowitą przygodą, bo skomplikowane zagadnienia pokazane były w przystępny i zajmujący sposób. Mamy nadzieję, że Cyfrowi Wynalazcy nas jeszcze odwiedzą. Jesteśmy gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań stawianych przez prowadzącego. Kto następnym razem okaże się najlepszy i najszybciej zbuduje swój program? O tym już wkrótce! Więcej o Cyfrowych Wynalazcach można znaleźć na stronie www.cyfrowiwynalazcy.pl.