EKOLODZY W ŚWIECIE NAUKI

22 października 2015 r. klasy ekologiczne: IIb i IIIb wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z nauką w ramach cyklu zajęć zaplanowanych na bieżący rok szkolny. Tym razem była to lekcja laboratoryjna pt. „O dwóch takich co skroplili azot” przygotowana w szczecińskim Muzeum Narodowym.
W czasie interaktywnego spektaklu uczniowie poznali właściwości powietrza, a szczególnie jego głównego składnika – azotu. Mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do świata skroplonych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i poznać ich zastosowania w medycynie oraz kuchni molekularnej. Atrakcję stanowiła także możliwość bezpośredniego udziału w widowiskowych, spektakularnych eksperymentach chemicznych.