WSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM -
ŻYWA LEKCJA HISTORII W GIMNAZJUM NR 6


Dzień 12 listopada był zwieńczeniem obchodów Dnia Niepodległości w Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa. W ciągu tygodnia na lekcjach historii młodzież miała okazję poszerzyć wiedzę na temat polskiego święta państwowego obchodzonego 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tydzień patriotyzmu uświadomił wszystkim jak ważna jest ojczyzna i wolność.
Podczas zajęć przeprowadzonych w klasach pierwszych pracownicy IPN przedstawili sylwetki największych bohaterów, którzy doprowadzili do WOLNOŚCI - Józefa Piłsudskiego i Lecha Wałęsy. Dwie skrajne postacie dążące do niepodległości i suwerenności naszego kraju.
Zwieńczeniem tych radosnych obchodów była żywa lekcja historii poprowadzona przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Monte Cassino" (wcześniej GRH "Borujsko") ze Szczecina. Tematem prelekcji był "PATRIOTYZM dawniej i dziś". Rekonstruktorzy zestawili nasze życie codzienne z realiami wojennymi, wzbudzając w uczniach ciekawość poznania losów m.in. legendarnej Inki czy oddziałów
gen. Sosabowskiego.


Galeria