WYCIECZKA STRALSUND – GREIFSWALD

Grupa naszych uczniów odwiedziła 24 września naszych zachodnich sąsiadów. Była to nagroda za zajęcie
I miejsca w konkursie „Porty Morza Bałtyckiego”, którego organizatorami byli: Urząd Miasta, Wydział Oświaty oraz Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie. Chodziło o przygotowanie najatrakcyjniejszego stoiska podczas czerwcowych regat Baltic Tall Ship Regatta 2015. Uczniowie gimnazjum oraz ubiegłoroczni absolwenci uczestniczący w projekcie odwiedzili oceanarium w Stalsundzie. Mogli obejrzeć różnorodne morskie przestrzenie życiowe - począwszy od zalewu Greifswadzkiego aż po otwarty Atlantyk, Akwarium Ławicowe, Akwarium Morza Bałtyckiego, Akwarium Morza Północnego oraz szereg wystaw tematycznych. Jedna z nich, "Wszechocean", ukazywała różnorodność życia w morzu i jego oddziaływanie na otoczenie. Największą atrakcją, oprócz rekina i wspaniałych żywych okazów ryb, okazały się pingwiny skaczące na dźwięk gromkich braw do wody oraz sala Giganci Mórz, którą ogląda się na dużych leżakach, leżąc pod modelami waleni i innych morskich olbrzymów w skali 1:1. Uczniowie przechadzali się uliczkami miasta, poznając jego kulturę i bogatą historię. Kolejnym punktem na naszej trasie było równie malownicze miasto Greifswald, którego urokliwe zabytki zachwyciły wszystkich. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń oraz z plecakami wypełnionymi żelkami i innymi niemieckimi łakociami.