KOŁO TEATRALNE NA SZÓSTKĘ
26 czerwca 2015r. pożegnaliśmy najliczniejszy teatralny zespół w historii szkoły, w skład którego wchodzili przede wszystkim uczniowie klasy III A. Od początku nauki w Gimnazjum nr 6 młodzi miłośnicy Melpomeny z zapałem angażowali się we wszystkie teatralne przedsięwzięcia, tworząc oprawę artystyczną naszych imprez i uroczystości oraz reprezentując z powodzeniem szkołę w konkursach teatralnych i przeglądach. Cieszyły zdobywane nagrody, ale najwięcej satysfakcji młodym aktorom dawało sprawianie radości innym, dlatego chętnie występowali na oddziałach dziecięcych szpitali przy ul. Arkońskiej oraz Unii Lubelskiej, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym na Warszewie, a także w Przedszkolu Publicznym nr 46.

W roku szkolnym 2014/2015 zespół zajął I miejsce w XV Międzygimnazjalnym Festiwalu Inscenizacji i Kabaretów, a Klaudia Szyćko zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki. Na festiwalu zaprezentowaliśmy inscenizację "Ze szkołą przez epoki". Nasze przedstawienie zostało również wyróżnione podczas VII Przeglądu Małych Form Teatralnych KOTŁOWNIA 2015.