JAJKO W ROLI GŁÓWNEJ

1 kwietnia, tuż przed Wielkanocą, przedsiębiorczy ekolodzy z klasy IIIb pod kierunkiem nauczycieli biologii i chemii zorganizowali dla całej społeczności szkolnej imprezę pt. "Jajko w roli głównej". Naszym celem było zapoznanie uczniów z walorami zdrowotnymi jajek, ich niezwykłymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi oraz znaczeniem w kulturze i tradycji ludowej. Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w warsztatach badawczych poświęconych tej tematyce przygotowanych przez trzecioklasistów na zajęciach z ekologii. Dla pracowników szkoły i pozostałych uczniów zorganizowaliśmy kiermasz potraw, których głównym składnikiem były jajka. Na pięknie nakrytych, świątecznie udekorowanych stołach znalazło się aż 96 różnorodnych dań. Degustacja potraw była poprzedzona konkursem wiedzy o wartościach odżywczych jajek. Podczas całego dnia naszą restaurację odwiedziło 191 osób. Impreza była więc dla ekologów prawdziwym sprawdzianem umiejętności organizacyjnych, a dla całej społeczności szkolnej okazją do wzbogacenia wiedzy o odżywianiu oraz międzyklasowej integracji.