Warsztaty modelarskie!

10 kwietnia 2015 roku w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji odbyły się pierwsze "Warsztaty modelarskie" dla uczniów Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa. Celem zajęć jest zaszczepienie wśród młodzieży fascynacji modelarstwem redukcyjnym. Organizatorami przedsięwzięcia są: Szczeciński Paprykarz Modelarski oraz Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Uczniowie pod okiem modelarzy specjalistów, a także samodzielnie w domowym zaciszu będą sklejać papierowe lub plastikowe modele statków, czołgów i innych pojazdów mechanicznych. Efekty ich pieczołowitej pracy będziemy mogli podziwiać podczas V Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego "Paprykarz 2015", który odbędzie się w październiku w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.