MIKOŁAJ WŚRÓD PACJENTÓW

W środę 14 stycznia uczniowie Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa w ramach wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół Szpitalnych odwiedzili małych pacjentów w szpitalu przy ul. Arkońskiej, kontynuując akcję "Mikołaj wśród pacjentów". Mikołajkowy dar serca rozpoczął się w 2001 roku - od tego czasu w okresie świątecznym z niezmiennym zapałem kolejne roczniki gimnazjalistów ze szkolnego teatru podążają z workiem pełnym prezentów i zabawną inscenizacją w kierunku szpitala przy ul. Arkońskiej. Rokrocznie akcja rozpoczyna się podczas szkolnej wigilii. Wtedy odbywa się licytacja stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 6, z której dochód przeznaczony jest na paczki dla małych pacjentów. Przed wizytą w szpitalu sala teatralno-fotograficzna zamienia się w pracownię świętego Mikołaja - to tu powstają świąteczne podarki. Natomiast na zajęciach teatralnych gimnazjaliści z oddaniem wcielają się w bajkowe postacie, nie brakuje chętnych do ról księżniczek, wróżek, czarodziejów. Wszystkim przyświeca jeden cel - sprawić choć na chwilę radość chorym dzieciom. Śmiech i gorące brawa są najlepszym podziękowaniem dla młodzieży, która zawsze podkreśla, że radosny wyraz twarzy i promienny uśmiech zadowolonej widowni są bezcenne.