"Ale to już było…"

"Ale to już było i nie wróci więcej…" - refren ze sparafrazowanej piosenki Maryli Rodowicz towarzyszył podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego naszym trzecioklasistom, dla nich uroczystości niezwykle wyjątkowej, ostatniej w murach Gimnazjum nr 6. Podczas części oficjalnej poczet sztandarowy w składzie: Szymon Kochański, Gabriela Niewczas i Klaudia Rabke przekazał sztandar szkoły drugoklasistom - Pawłowi Durczakowi, Klaudii Szyćko i Alicji Poznysz. Pani Dyrektor w imieniu wychowawców odczytała wspomnienia, których bohaterami były oczywiście klasy trzecie. W końcu nadszedł moment na nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Statuetki najlepszego absolwenta Gimnazjum nr 6 w roku 2014 otrzymały Klaudia Sagat i Gabrysia Niewczas, której w udziale przypadł też "Złoty mikrofon" za reprezentowanie szkoły w konkursach artystycznych i uświetnianie imprez. Za wyniki w nauce nagrodzeni zostali również Szymon Kochański, Patryk Mączka i Oskar Linek. Do wyróżnionych dzieci dołączyli ich rodzice, którzy otrzymali "Listy gratulacyjne", wyróżnieni absolwenci dokonali także pamiątkowego wpisu do "Złotej księgi". Kolejne nagrody z rąk opiekunów trafiły do trzecioklasistów za osiągnięcia sportowe, teatralne, za pracę w Samorządzie Szkolnym i gazetce "Po dzwonku". Statuetki wyróżniającym się żeglarzom wręczył przedstawiciel Urzędu Miejskiego inspektor - pan Grzegorz Janowski. Wszyscy trzecioklasiści otrzymali dyplomy ukończenia szkoły. Nie zabrakło też przemówień wygłoszonych przez przedstawicieli klas drugich i trzecich. W części artystycznej zespół teatralny zaprezentował konkursową inscenizację wiersza "Ptasie radio" i kabaretowy spektakl "Po drugiej stronie lustra" przedstawiający obraz szkoły w krzywym zwierciadle. Wszystkim naszym ABSOLWENTOM życzymy POWODZENIA !!!