Lekcja "Wolności"

Dnia 12 czerwca 1014 roku odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii na temat "Wolności". Uczniowie klas II poznali bliżej historię Polski i Niemiec z roku 1989. Odpowiedzi na pytania o rozpoczęcie obrad Okrągłego Stołu, pierwsze wolne wybory w Polsce, datę powstania "Solidarności" oraz upadku Muru Berlińskiego udzielali drugoklasiści w quizie wiedzy kulturoznawczej. I miejsce zajął Maksymilian Wiese z kl. II a, II miejsce Kacper Malisz z II a i III Robert Dolata z kl. II b. W trakcie trwania lekcji uczniowie słuchali utworów rockowych z przełomu lat 80. i 90., oglądali prezentacje dotyczące przemian w obu krajach. Przygotowana została też prezentacja pt. "Czym jest wolność dla uczniów naszego gimnazjum". Projekt Dnia Polsko - Niemieckiego w naszej szkole jest częścią akcji "Dzień Wolności.de i Tag der Freiheit.pl" organizowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z okazji jubileuszu wydarzeń '89 roku. Uczestnicy konkursu otrzymali od ww. organizacji upominki w postaci okularów przeciwsłonecznych, słuchawek, latarek, plecaków. Organizatorkami akcji są panie Anna Ziółkowska, Beata Cegiełka oraz Agata Ochrymiuk.