Wigilia szkolna

W naszej szkole, jak co roku, odbyła się Wigilia z udziałem rodziców, nauczycieli, uczniów oraz absolwentów gimnazjum. Zawsze czekamy na to spotkanie, mimo że nie zawsze jesteśmy pewni, czy nasi goście będą mieć czas, by z nami kolędować. Przygotowaniem całej uroczystości zajęła się pani dyrektor. Poprosiła o pomoc Samorząd Uczniowski oraz kilku nauczycieli. Potrawy wigilijne zostały przygotowane przez rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Na stole pojawiły się uszka, ryby różnego rodzaju, pierogi z kapustą i grzybami, ciasta, barszcz czerwony oraz paszteciki. Na pierwszym miejscu był opłatek, którym przełamali się wszyscy uczestnicy uroczystości, życząc sobie zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Niektórzy uczniowie przy okazji marzyli o lepszych ocenach i mniej wymagających nauczycielach. Nie samym chlebem człowiek żyje.
Jednak nie samym chlebem człowiek żyje. Karmą duchową zajęły się panie Ania Kowalczyk i Ania Sokołowska. Jasełka, przygotowane przez uczniów naszej szkoły, i piękne kolędy przypomniały wszystkim, co ważnego wydarzyło się w grudniu w ubogiej stajence.
Przed aulą Samorząd Uczniowski przygotował kiermasz kartek świątecznych, pierników, ciast, gipsowych figurek. Bardzo zaangażowali się rodzice, którzy wypiekali piernikowe pyszności na cele charytatywne oraz kilku nauczycieli. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na potrzebujących ludzi i zwierzęta. Nie zapomnieliśmy o tym, że w Święta nikt nie powinien cierpieć. Pieniądze zebrane przez samorządowców zostały wpłacone na konto Iskierki Radości oraz TOZ w Szczecinie. Pani Ania Sokołowska wraz z uczniami naszej szkoły przygotowała bombki i stroiki, a pani Ewa Niewczas maskotki. Ozdoby te zostały zlicytowane, a pieniądze przeznaczone na paczki dla dzieci ze szpitala znajdującego się przy ul. Arkońskiej. Nad całością trzymał pieczę Samorząd Uczniowski.
Redakcja gazety "Po dzwonku"