Hej! Kolęda, kolęda!

Wieloletnią tradycją naszego gimnazjum jest wigilijne spotkanie uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. W tym roku miało ono formę koncertu kolęd i pastorałek, które pięknie wykonał szkolny zespół wokalno - muzyczny. Do kolędowania chętnie włączyli się również zgromadzeni w auli goście, więc śpiew wypełnił nie tylko serca zgromadzonych, ale również wszystkie korytarze naszego gimnazjum.
Nie zabrakło również jasełek, które, zachowując tradycyjną formę, w zabawny sposób nawiązywały do współczesności. I choć publiczność zaśmiewała się do łez z żywo odegranej roli Heroda lub rozmawiającego przez telefon Lucyfera, to jednak do każdego trafiło przesłanie pokoju i miłości.
Podczas tegorocznej wigilii, jak co roku, przeprowadzona została również licytacja świątecznych stroików oraz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów. Zgromadzeni żywo włączyli się do udziału w naszej charytatywnej aukcji, a emocje niejeden raz sięgnęły zenitu. Zgromadzone fundusze zostały przeznaczone na zakup upominków dla dzieci przebywających w szpitalu przy ul. Arkońskiej.
Po ukojeniu duszy nadszedł czas na wspólne biesiadowanie przy wigilijnych stołach, życzenia oraz rozmowy. Tylko, gdzieś w odległej sali, pośród gwaru rozmów, słychać było wesołe: "Hej! Kolęda, kolęda!".