Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 6

10 listopada uczniowie Gimnazjum nr 6 uczcili 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w konkursie pieśni patriotycznych. W uroczysty nastrój wprowadziło wszystkich wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, po czym kolejne klasy prezentowały wylosowane wcześniej utwory, poprzedzając występ opowiadaniem o okolicznościach ich powstania. W sali gimnastycznej przez dwie godziny rozbrzmiewały pieśni żołnierskie i patriotyczne - znane i bliskie sercu każdego Polaka. Na szczególną uwagę zasługuje duże zaangażowanie zarówno uczniów jak i wychowawców, dzięki czemu mogliśmy wysłuchać ciekawych aranżacji oraz obejrzeć towarzyszące wykonaniom choreografie i mini inscenizacje. Na zakończenie wystąpiło grono pedagogiczne, które za wykonanie pieśni Białe róże otrzymało od uczniów gromkie brawa.
Wspólne śpiewanie pieśni związanych z historią Polski to szczególna lekcja patriotyzmu będąca efektem zespołowego działania.