Fotorelacja dulny foto

Fotorelacja Krywan foto

3 czerwca 2016 r. w Gimnazjum nr 6 odbył się pierwszy bieg charytatywny pod hasłem: „BIEGAMY - POMAGAMY. BIEG DLA MARKA” zorganizowany przez naszą szkołę oraz Technopark Pomerania pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Marek jest uczniem trzeciej klasy naszej szkoły. Jak każdy w jego wieku ma swoje marzenia i plany na przyszłość – pragnie zostać żołnierzem. Niestety, nie spodziewał się, że tak szybko będzie musiał stanąć do walki! W październiku usłyszał diagnozę: nowotwór złośliwy – potworniak z przerzutami. Wszyscy chcemy mu pomóc wygrać tę batalię, dlatego na terenie szkoły organizowaliśmy zbiórki, w które chętnie włączali się ludzie spoza społeczności szkolnej. Doskonałym finałem całorocznej akcji pomocy Markowi okazała się organizacja biegu charytatywnego. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie ze szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjów, Zespołu Szkół Budowlanych oraz dorośli, którzy swym udziałem chcieli wspomóc leczenie Marka. Odzew zaskoczył samych organizatorów – łącznie wydaliśmy 737 numerów startowych! Najliczniejszą grupę wśród szkół (aż 82 osoby wraz z opiekunami!) stanowili uczniowie z SP 10. Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem w Technoparku Pomerania z rekordzistą Księgi Guinnessa (366 maratonów w 366 dni) – Ryszardem Kałaczyńskim. Po uroczystym otwarciu imprezy nadszedł czas na rozgrzewkę i bieg szkół podstawowych, następnie pobiegli uczniowie z gimnazjów, a na zakończenie dorośli. Po przekroczeniu mety każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Marka. W przerwie między kolejnymi etapami biegu na gości czekała loteria, w której każdy los okazał sie wygrany! Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez organizatorów atrakcje – gra w megapiłkarzyki, oglądanie sprzętu militarnego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, a także pojazdów z Muzeum Motoryzacji i Wojskowości w Tanowie oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Na biegaczy czekała również kawiarenka „U Stefanka”, w której można było poczęstować się pysznym domowym ciastem, owocami oraz pożywić się pajdą chleba ze smalcem. W pomoc w organizację biegu zaangażowało sie wiele firm oraz osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy! Impreza zakończyła się dużym sukcesem. Wszyscy opuszczali mury naszego gimnazjum z uśmiechem na twarzy. To z pewnością pierwszy, ale nie ostatni bieg charytatywny!