Wyniki konkursu

Uroczystość odsłonięcia rzeźby kpt. Kazimierza Haski

W dniu 14.05 na Bulwarze Piastowskim w Alei Żeglarzy odbyła się uroczystość odsłonięcia rzeźby kpt. Kazimierza Haski. Oprócz rodziny kapitana w odsłonięciu uczestniczył prezydent Szczecina Piotr Krzystek, licznie zebrani żeglarze i mieszkańcy Szczecina. Nie mogło też zabraknąć tam naszych uczniów z klasy żeglarskiej. Kazimierz Haska wychował kilka pokoleń żeglarzy. Organizował w Szczecinie pierwsze kursy oraz szkolenia żeglarskie. Był także współzałożycielem i wicekomandorem pionierskiego Jacht Klubu Ligi Morskiej "Gryf", pierwszym prezesem Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie oraz współtwórcą Muzeum Miejskiego w Szczecinie. Sprowadził do Polski rysunki jachtów "Cadet" oraz "Optimist" i uruchomił ich produkcję. Zmarł w 1976 roku w wieku 64 lat.