Rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt

W dniach 24 - 27 kwietnia odbył się rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt dla uczniów szczecińskich szkół biorących udział w programie Edukacji Morskiej. Z naszej szkoły w rejsie uczestniczyło sześcioro uczniów z II klasy żeglarskiej wraz z opiekunem koła żeglarskiego. Rejs rozpoczynał się w Świnoujściu i według planu pożeglować mięliśmy na Bornholm, niestety nieprzychylne wiatry pokrzyżowały nam plany. Popłynęliśmy do niemieckiego portu Sassnitz. Podczas postoju w Sassnitz mieliśmy okazję podziwiać przepiękne klify, zbieraliśmy na plaży kamienie "z dziurką" i zwiedzaliśmy łódź podwodną. Po dniu pełnym wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nocna wachta, która przypadła nam od godz. 24 do 4, była dużym wyzwaniem i przeżyciem. Pogoda i temperatury nie rozpieszczały żeglarzy, ale wszyscy dzielnie znosili te trudy i zgodnie zapowiadają, że nie był to ich ostatni rejs.