7 kwietnia w Teatrze Współczesnym odbyło się podsumowanie działań związanych z akcją charytatywną „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. To już 15. spotkanie dyrektorów szkół, koordynatorów akcji i uczniów - samorządowców z organizatorami Iskierki Radości - dyrektorem panem Mirosławem Żylikiem oraz nauczycielami z Zespołu Szkół nr 5 koordynującymi pracę. Nie można uwierzyć, że mija już 15 lat, odkąd nasi gimnazjaliści włączyli się do akcji pomocy najuboższym. 15 lat minęło jak jeden dzień, jak chwila, w trakcie której zmieniło się życie nie tylko ludzi pokrzywdzonych przez los, ale też tych, którzy starali się poprawić ich byt. Zbiórki pieniędzy, środków czystości, środków papierniczych, zabawek … to formy pomocy naszych uczniów. Do pracy włączyli się też rodzice, wypiekając słodkie smakołyki i wspierając akcję datkami. Nasza szkoła otrzymała za swą długoletnią działalność Iskrę Octopoda 2016. To wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni.