Dni Języków Obcych

W dniach 6 - 8 kwietnia w obchodziliśmy Dni Języków Obcych. 6 kwietnia imprezę rozpoczął konkurs języka angielskiego English Spelling Master. Miło nam było gościć przedstawicieli klas szóstych czterech szczecińskich szkół podstawowych. Uczestnicy zmagali się z literowaniem, musieli wykazać się znajomością zasad interpunkcji oraz rozszyfrowywali zapis fonetyczny. Pierwsze dwa miejsca zdobyli uczniowie SP nr 65: Paulina Delegacz oraz Bartosz Gregorowicz, trzecie miejsce wywalczyła Maja Krzemień reprezentująca OSM I st. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. 7 kwietnia odbył się konkurs bajkowy dla uczniów naszego gimnazjum. Dotyczył on znajomości treści trzech bajek w języku angielskim i niemieckim: "Kot w butach", "Czerwony Kapturek" oraz "Jaś i Małgosia". Najlepszymi znawcami bajek w języku angielskim okazali się: Michał Tomaszewski z kl. I b i Sara Hiruta z kl. II a, a w języku niemieckim: Natalia Kostecka z kl. I a i Zuzanna Ramutkowska z kl. II b. 8 kwietnia przedstawienie w języku angielskim pt. "Król Artur" zwieńczyło obchody Dni Języków Obcych. Inscenizacja była elementem realizacji projektu pt.: "Wokół okrągłego stołu czyli legenda o Królu Arturze". W projekt zaangażowali się uczniowie klasy II c oraz I a. Zapraszamy do wspólnych zmagań z językiem angielskim i niemieckim w przyszłym roku szkolnym - Zespół Języków Obcych.