Campus zawodowy

Trzecioklasiści z naszego gimnazjum, zainteresowani nauką w szkole zawodowej, 23 marca odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół nr 3, z Zespołu Szkół nr 4, z Zespołu Szkół nr 6. Zwiedzający zaznajomili się ze wszystkimi kierunkami nauczania oferowanymi przez ww. szkoły, poznali tajniki parzenia dobrej kawy, eleganckiego nakrywania stołów, przyrządzania drinków bezalkoholowych, tworzenia potraw wielkanocnych. Zapoznali się także z zasadami dobrego żywienia. Spróbowali również swoich sił w zadaniach związanych z organizacją imprez turystycznych. Oprócz tego uczniowie mieli okazję wykonać projekt plakatu, a także elementy identyfikacyjne - znaki graficzne, logotypy. Gimnazjaliści przygotowali proces logistyczny, sporządzili dokumenty logistyczne, taryfy przewozowe i spedycyjne, prowadzili rozliczenia i rachunki ze spedytorami, klientami krajowymi i zagranicznymi. Atmosfera w szkołach, organizacja zajęć i niezwykle sympatyczni prowadzący sprawili, że gimnazjaliści wysoko ocenili zarówno pomysł, jak i realizację przedsięwzięcia.