Akweny wodne Szczecina
Druga edycja projektu Akweny Szczecina i ich tajemnice zakończona 24 października 2012 roku uczniowie klasy ekologiczno-żeglarskiej uczestniczyli w uroczystości podsumowania kolejnego projektu Akweny Szczecina i ich tajemnice, który mieliśmy przyjemność współorganizować wraz z Urzędem Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i Wyższą Szkołą Ekonomiczno- Turystyczną. Koordynatorem projektu i osobą odpowiedzialną za współpracę z Urzędem Miasta była nauczycielka biologii, ekologii i chemii pani Zofia Sokołowska. Podsumowanie odbyło się w Zespole Szkół Nr 8. W ramach projektu uczniowie gimnazjów, liceów oraz studenci mieli możliwość udziału w licznych warsztatach, wycieczkach, rejsach, zajęciach laboratoryjnych, konkursach mających na celu poznanie środowisk wodnych Szczecina i okolic miasta. Miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie zwyciężyli w międzyszkolnych konkursach organizowanych w ramach projektu. W konkursie na najlepszą prezentację multimedialną zwyciężyła Gabrysia Niewczas, zaś w konkursie na najciekawszą fotografię I miejsce zdobył Kuba Śmigielski, zaś wyróżnienie Klaudia Sagat (wszyscy są uczniami klasy ekologiczno-turystycznej prowadzonej przez panią Zofię Sokolowską).